Wednesday, July 6, 2022
HomeNewsএদিনীয়া ৰেংকিঙত বুমৰাহৰ অগ্ৰগতি;শীৰ্ষ দহত দুজনকৈ বাংলাদেশী

এদিনীয়া ৰেংকিঙত বুমৰাহৰ অগ্ৰগতি;শীৰ্ষ দহত দুজনকৈ বাংলাদেশী

অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন

শেহতীয়াকৈ ঘোষিত আই চি চিৰ এদিনীয়া ৰেংকিঙত ভাৰতৰ যশপ্ৰীত বুমৰাহে শীৰ্ষ দহৰ তৃতীয় স্থান অধিকাৰ কৰিছে। ৭০০ ৰেটিং পইণ্টৰে বুমৰাহ তৃতীয় স্থানত থকাৰ বিপৰীতে ৭২২ পইণ্টৰে নিউজিলেণ্ডৰ ট্রেন্ট ব’ল্ট আছে তালিকাৰ প্ৰথম স্থানত।

সকলোকে আচৰিত কৰি আফগানিস্তানৰ মুজিব উৰ ৰহমানে দখল কৰিছে তালিকাৰ দ্বিতীয় স্থান। ৭০৮ পইণ্টৰে ৰহমানে এই স্থান লাভ কৰিছে।

ইফালে, বাংলাদেশৰ দুজনকৈ বলাৰে এই তালিকাত নিজৰ নাম অন্তৰ্ভুক্ত কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে। ৱেষ্টইণ্ডিজৰ বিপক্ষে সদ্য সমাপ্ত শৃংখলাত উজলি উঠা মেহদি হাছানে এই তালিকাৰ চতুৰ্থ স্থান অধিকাৰ কৰিছে। বিপৰীতে আন এগৰাকী বাংলাদেশী বলাৰ মুস্তাফিজুৰ ৰহমানে ১১ টাকৈ স্থান আগুৱাই লাভ কৰিছে তালিকাৰ অষ্টম স্থান।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

fourteen + eight =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Archives list

Recent Comments