Wednesday, July 6, 2022
HomeNewsউশ্বুত জিলিকিছে বকো বাকাৰাপাৰাৰ জিনা হুছেইন

উশ্বুত জিলিকিছে বকো বাকাৰাপাৰাৰ জিনা হুছেইন

উশ্বুত জিলিকিছে বকো বাকাৰাপাৰাৰ জিনা হুছেইন

অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন: উশ্বুত জিলিকিছে বকো বাকাৰাপাৰাৰ জিনা হুছেইন । ১৫ সংখ্যক কামৰূপ জিলা ২০২২ উশ্বু প্ৰতিযোগিতাত স্বৰ্ণ লাভ । আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়তো সুনাম অৰ্জন জিনাৰ ।

বকো বাকাৰাপাৰাৰ এগৰাকী উদীয়মান উশ্বু খেলুৱৈ । নাম জিনা হুছেইন । ২ ৰ পৰা ৩ জুনত বকোত অনুষ্ঠিত ১৫ সংখ্যক কামৰূপ জিলা ২০২২ উশ্বুত জিনাৰ অদমনীয় প্ৰদৰ্শন । অসম উশ্বু এছচিয়েচন আৰু কামৰূপ জিলা উশ্বু এছচিয়েচনৰ সহযোগত আয়োজিত এই প্ৰতিযোগিতাত জিনাই ছোৱালী জুনিয়ৰ শাখাত অৰ্জন কৰিছে সোণৰ পদক । ইয়াৰ লগে লগে ৰাজ্যিক উশ্বু প্ৰতিযোগিতালৈ যোগ্যতা অৰ্জন কৰিলে উদীয়মান প্ৰতিভা জিনা হুছেইনে ।

পিছে জিনাৰ এয়াই প্ৰথম সাফল্য নহয় । ইয়াৰ পূৰ্বেও আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় উশ্বুত অসম তথা ভাৰতবৰ্ষলৈ গৌৰৱ কঢ়িয়াই আনিছে জিনাই । বিগত মাহৰ ২৮ ৰ পৰা ৩০ মে’লৈ ছাউথ এছিয়ান ফেডাৰেচনে নেপাল কাঠমাণ্ডুত অনুষ্ঠিত কৰা আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় উশ্বুত সোণৰ পদক অৰ্জন কৰিছিল তেওঁ । জিনাক লৈ গৌৰৱান্বিত অসম তথা দক্ষিণ কামৰূপ বাসী ৰাইজ ।

ক্ৰীড়া অনুৰাগীৰ আশা- – অপ্ৰতিৰোধ্য হওক জিনাৰ উশ্বুৰ এই বিজয় যাত্রা । পদক লাভেৰে ভাৰতক গৌৰৱান্বিত কৰি যাওক অসম কন্যাই ।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

11 − 5 =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Archives list

Recent Comments