Tuesday, July 5, 2022
HomeNewsক্রিকেটাৰৰ পৰা ৰাজনীতিকত পৰিণত হোৱা নভজ্যোৎ সিং সিদ্ধুক এবছৰৰ কাৰাদণ্ড

ক্রিকেটাৰৰ পৰা ৰাজনীতিকত পৰিণত হোৱা নভজ্যোৎ সিং সিদ্ধুক এবছৰৰ কাৰাদণ্ড

অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন

১৯৮৮ চনৰ এক পুৰণি গোচৰত কাৰাদণ্ড বিহা হৈছে ক্রিকেটাৰৰ পৰা ৰাজনীতিকত পৰিণত হোৱা নভজ্যোৎ সিং সিদ্ধুক । গাড়ী চলোৱাৰ সময়ত বিশৃংখল আচৰণ কৰাৰ বাবে উচ্চতম ন্যায়ালযে সিদ্ধুক বৃহস্পতিবাৰে এবছৰৰ বাবে কাৰাদণ্ড বিহে । পঞ্জাব কংগ্রেছৰ সদ্য প্ৰাক্তন সভাপতি সিদ্ধুৱে ৩৪ বছৰ পূৰ্বে ৰাজপথত চলোৱা বিশৃংখলতাৰ বাবে পাটিৱালাৰ বাসিন্দা গুৰনাম সিং নিহত হৈছিল । এই গোচৰটোত দেশৰ উচ্চতম ন্যায়ালয় ২০১৮ মে’ত পুনৰ পৰ্যালোচনাৰ বাবে অনুমতি দিছিল । ন্যায়ালয়ৰ নিৰ্দেশ অনুসৰি পঞ্জাব পুলিচে লগে লগে সিদ্ধুক নিজৰ জিম্মালৈ নিয়ে । ইয়াৰ পূৰ্বে তেওঁক এহেজাৰ টকাৰ জৰিমনাৰ বিনিময়ত যাবলৈ দিয়া হৈছিল । এতিয়া আই পি চিৰ ৩২৩ ধাৰাৰ অধীনত সম্ভৱপৰ সৰ্বাধিক শাস্তি বিহা হয় । এজন জ্যেষ্ঠ নাগৰিকক আহত কৰাৰ অভিযোগত সিদ্ধুক দোষী সাব্যস্ত কৰি পঞ্জাব আৰু হাৰিয়ানা উচ্চ ন্যায়লয়ে তিনিবছৰৰ বাবে কাৰাদণ্ড বিহিছিল যদিও ২০১৮ ৰ ১৫ মে’ত উচ্চতম ন্যায়ালয়ে উক্ত ৰায় স্থগিত ৰাখে । ৬৫ বছৰীয়া এগৰাকী বৃদ্ধক হিংসাত্মক কাৰ্য্যৰে নভজ্যোৎ সিদ্ধু দোষী সাব্যস্ত হোৱা সত্ত্বেও উচ্চতম ন্যায়ালয়ে কাৰাদণ্ড দিয়াৰ সলনি এহাজাৰ টকাৰ জৰিমনাৰ বিহে । পাছত ২০১৮ ছেপ্টেম্বৰত নিহত পৰিয়ালৰ সদস্যৰ আবেদন পৰীক্ষা কৰিবলৈ সন্মত হয় আৰু সিদ্ধুলৈ জাননী জাৰী কৰে । কপিল শৰ্মাৰ কমেডি শ্ব’ৰ যোগেদি বিপুল জনপ্রিয়তা অর্জন কৰা সিদ্ধুৰ কাৰাদণ্ডৰ বাতৰিয়ে সকলোকে স্তম্ভিত কৰিছে ।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × 4 =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Archives list

Recent Comments