Wednesday, July 6, 2022
HomeNewsজুনিয়ৰ এছিয়ান পাৱাৰলিফটিং চেম্পিয়নশ্বিপত অসমৰ নিৰজ বৰাৰ স্বৰ্ণ পদক অৰ্জন

জুনিয়ৰ এছিয়ান পাৱাৰলিফটিং চেম্পিয়নশ্বিপত অসমৰ নিৰজ বৰাৰ স্বৰ্ণ পদক অৰ্জন

 

অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন

কিৰ্গিস্তানত শনিবাৰে অনুষ্ঠিত বিশ্ব পাৱাৰলিফটিং চেম্পিয়নশ্বিপৰ অধীনত জুনিয়ৰ এছিয়ান পাৱাৰলিফটিং চেম্পিয়নশ্বিপত অসমৰ নিৰজ বৰাই সোণৰ পদক লাভ কৰে । নিৰজে সামগ্ৰিক আৰু বেঞ্চ-প্ৰেছ শাখাতো সোণৰ পদক দখল কৰিছে ।
নিৰজৰ প্ৰদৰ্শন আছিল এনেধৰণৰ – স্কুৱেট-২২০ কেজি (open knee), বেঞ্চপ্ৰেছ-১৫২.৫ আৰু ডেডলিফ্ট-২৪৫ । মুঠতে তেওঁ মুঠ ৬১৮ কেজি উত্তোলন কৰে ।

এই চেম্পিয়নশ্বিপত এছিয়াৰ ২৫ খন দেশৰ প্ৰতিযোগীয়ে অংশগ্ৰহণ কৰিছিল । নিৰজকে ধৰি ভাৰতৰ পৰা মুঠ ৭ গৰাকী শক্তি উত্তোলকে অংশগ্ৰহণ কৰিছিল ।

২২ বছৰীয়া নিৰজৰ ঘৰ গুৱাহাটীৰ ৰুক্মিণীগাঁৱত । তেওঁৰ মাতৃ পূৰ্ণিমা বৰা আৰু পিতৃ শোণিত কুমাৰ বৰা । নিৰজৰ প্ৰশিক্ষক হৈছে বাংগালুৰুৰ পৰা অহা এৰেন ফাৰ্নাণ্ডেজ ।

সাংবাদিকৰ আগত নিৰজে কয় – “মই মোৰ সপোনক বাস্তৱত পৰিণত কৰিছো । এই যাত্ৰাৰ বাবে মই অতিশয় আশাবাদী আছিলো । সমান্তৰালভাৱে ভাৰতৰ লগতে অসমৰ হৈ স্বৰ্ণ জয় কৰিবলৈ পাই মই খুবেই আনন্দিত হৈছো ।”

বৰ্তমান নিৰজ কটন বিশ্ববিদ্যালয়ৰ গণসংযোগ আৰু সাংবাদিকতাৰ স্নাতকোত্তৰৰ ছাত্ৰ ।

ইয়াৰ পূৰ্বে ২০২২ চনৰ মাৰ্চত বাংগালুৰুত অনুষ্ঠিত নেশ্যনেল পাৱাৰলিফটিং চেম্পিয়নশ্বিপত তেওঁ সোণৰ পদক লাভ কৰিছিল ।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

15 − fourteen =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Archives list

Recent Comments