Thursday, July 7, 2022
HomeNewsজুনিয়ৰ মহিলা ফুটবলত গুজৰাটৰ বিৰুদ্ধে পৰাস্ত অসম

জুনিয়ৰ মহিলা ফুটবলত গুজৰাটৰ বিৰুদ্ধে পৰাস্ত অসম

অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন

ঘৰুৱা দল অসমে লীগৰ প্ৰথম মেচত পুডুচেৰীৰ বিৰুদ্ধে প্ৰত্যয়জনক বিজয় অৰ্জন কৰাৰ পাছত দ্বিতীয় মেচত মুখথেকেচা খালে গুজৰাটৰ বিৰুদ্ধে ৷ হিৰো ১৭ বছৰ অনূৰ্দ্ধ জুনিয়ৰ ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা ফুটবল টুৰ্ণমেণ্টত বৃহস্পতিবাৰে গুজৰাটে অসমৰ বিৰুদ্ধে ২-১ গ’লত জয়লাভ কৰি সম্পূৰ্ণ পইণ্ট অৰ্জন কৰে ৷ ওদালগুৰি জিলাৰ ডিমাকুচিত চলি আছে গ্ৰুপ ‘জি’ৰ লীগ মেচসমূহ ৷ বৃহস্পতিবাৰে পুৱা ডিমাকুচি খেলপথাৰত গুজৰাটৰ হৈ মায়া ৰাবাৰীয়ে ৩ মিনিটতে গ’ল দি দলক ১-০ ৰ অগ্ৰগতি প্ৰদান কৰে ৷ মেচৰ ১৩ মিনিটত অসমৰ হৈ অঞ্জুলি ব্ৰহ্মই উক্ত গ’ল পৰিশোধ কৰে ৷ বিৰতিলৈকে মেচখন ১-১ গ’লত অমীমাংসিত হৈ ৰয় ৷ বিৰতিৰ পাছত গ’লৰ সংখ্যা বৃদ্ধি কৰিবলৈ দুয়ো দলে আপ্ৰাণ চেষ্টা চলায় ৷ মেচখনত অসম দলৰ ষ্ট্ৰাইকাৰসকলে গ’ল দিবলৈ চলোৱা প্ৰতিটো প্ৰচেষ্টা গুজৰাট দলৰ ৰক্ষণ বিভাগৰ খেলুৱৈসকলে ব্যৰ্থ কৰে ৷ আক্ৰমণ-প্ৰত্যাক্ৰমণেৰে ভৰা মেচখনৰ দ্বিতীয়াৰ্দ্ধ অধিক উপভোগ্য হৈ উঠে ৷ তেনে এক উত্তেজনাপূৰ্ণ মুহুৰ্ততে ৬৩ মিনিটত খুছবু সৰোজে দিয়া গ’লৰ সহায়ত গুজৰাটৰ জয় নিশ্চিত হয় ৷ উক্ত গ’ল পৰিশোধ কৰিবলৈ অশেষ চেষ্টা কৰিও অসমৰ খেলুৱৈসকল সক্ষম নহ’ল ৷ কিছুদিন ধৰি নেৰানেপেৰা বৰষুণ দি থকাৰ অন্তত বৃহস্পতিবাৰে তীব্ৰ ৰ’দৰ বাবে অসমৰ খেলুৱৈসকল লেবেজান হৈ পৰে । অসম দলৰ এই পৰজয়ত সাক্ষী হৈ থাকি দুখ মনেৰে ঘৰমুখী হয় তিনি সহস্ৰাধিক দৰ্শক । এই জয়ৰ ফলত গুজৰাট আৰু অসমে একোখনকৈ মেচ বাকী থকা অৱস্থাত ৩ পইণ্টকৈ অৰ্জন কৰি আছে ৷ ইয়াৰ পূৰ্বে অসমে পুডুচেৰীৰ বিৰুদ্ধে ৬-১ গ’লত জয়লাভ কৰাৰ বিপৰীতে হাৰিয়ানাই গুজৰাটৰ বিৰুদ্ধে ৫-১ গ’লত জয়লাভ কৰিছে ৷ এনে এক অৱস্থাত নকআউট পৰ্যায়ত উপনীত হোৱাৰ বাবে অহা ২৫ জুন শনিবাৰে বিয়লি ৩ বজাৰ পৰা অসম আৰু হাৰিয়ানাৰ মাজত হ’ব লগা মেচখন গুৰুত্বপূৰ্ণ ৰূপে বিবেচিত হৈছে ৷ এইখন মেচৰ ফলাফলৰ ভিত্তিতে গ্ৰুপ ‘জি’ৰ পৰা অসম নে হাৰিয়ানাই পৰৱৰ্তী ৰাউণ্ডলৈ উন্নীত হ’ব সেয়া নিৰ্ণয় হ’ব ৷

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 − ten =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Archives list

Recent Comments