Thursday, May 19, 2022
HomeNewsদিল্লীৰ পৰিস্থিতি লৈ উদ্বিগ্ন এইসকল প্ৰাক্তন ভাৰতীয় ক্ৰিকেটাৰ; ৰাইজলৈ জনালে আহ্বান

দিল্লীৰ পৰিস্থিতি লৈ উদ্বিগ্ন এইসকল প্ৰাক্তন ভাৰতীয় ক্ৰিকেটাৰ; ৰাইজলৈ জনালে আহ্বান

দিল্লীৰ হিংসাত্মক পৰিস্থিতি সন্দৰ্ভত বিভিন্ন ব্যক্তিৰ লগতে ভাৰতীয় জাতীয় ক্ৰিকেটদলৰ একাংশ প্ৰাক্তন তাৰকা ক্ৰিকেটাৰ উদ্বিগ্নতা প্ৰকাশ কৰিছে। প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ বীৰেন্দ্ৰ ছেহৱাগ, যুৱৰাজ সিং , ইফান পাঠানে দিল্লীৰ হিংসাত্মক পৰিস্থিতি সম্পৰ্কে টুইটাৰত নিজৰ মন্তব্য প্ৰকাশ কৰাৰ লগতে দিল্লীবাসী ৰাইজলৈ শান্তি অটুট ৰাখিবলৈ আহ্বান কৰিছে।

ৰাজধানী চহৰখনত সৃষ্টি হোৱা শসেহতীয়া হিংসাত্মক পৰিস্থিতিৰ বাবে ৩৫ জন লোক নিহত হ’বলগীয়া হৈছে। আহত হৈছে শতাধিক।

বীৰেন্দ্ৰ ছেহৱাগৰ টুইট

ইতিমধ্যে দিল্লীৰ পৰিবেশ কিছু সাম কাটিছে যদিও এতিয়াও উত্তেজনা হ্ৰাস পোৱা নাই। ৰাষ্ট্ৰীয় নিৰাপত্তা উপদেষ্টা অজিত দোভালে পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰণ কৰাৰ দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰাৰ পিছতেই পৰিস্থিতি কিছু সাম কাটিছে। দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালে দিল্লীৰ পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ বাৰে বােৰ সেনা মোতায়েন কৰিবলৈ দাবী উত্থাপন কৰি আহিছিল।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 − 10 =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Recent Comments