Tuesday, July 5, 2022
HomeNewsনলবাৰী আন্তঃ ক্লাব লীগ ফুটবল প্ৰতিযোগিতা আৰম্ভ

নলবাৰী আন্তঃ ক্লাব লীগ ফুটবল প্ৰতিযোগিতা আৰম্ভ

নলবাৰীৰ পৰা অলিম্পিয়াৰ হৈ দীপক কুমাৰ দাস

নলবাৰী ক্ৰীড়া সন্থাৰ ‘নলবাৰী আন্তঃক্লাব ফুটবল লীগ প্ৰতিযোগিতা ১২ জুন, দেওবাৰৰ পৰা আৰম্ভ হৈছে । বিয়লি ৩ বজাত ৭ টা ব্লকৰ ৭ খন সুকীয়া খেলপথাৰত উক্ত লীগৰ শুভৰাম্ভণি কৰা হয় । সেই মৰ্মে পূব নলবাৰী ব্লকৰ গৰ্ডন স্কুল খেলপথাৰত স্পোটিং ইউনিয়ন আৰু বালিকৰিয়া ক্ৰীড়া সংঘইৰ মাজত চলা খেলখন ১-১ গ’লত ড্ৰ হোৱাত দুয়ো দলে প‌ইণ্ট ভগাই লয় । উক্ত প্ৰতিযোগিতাত ক্ৰীড়া সন্থাৰ পতাকা উত্তোলন কৰে সন্থাৰ উপ সভাপতি উৎপল ডেকাই আৰু খেলখন উদ্ধোধন কৰে গ্ৰাম্য বিকাশ মঞ্চ, বৰবৰীৰ সভাপতি পৃথ্বিভূষণ ডেকাই । মধুপুৰ ব্লকৰ নতুন দেহৰ হাইস্কুল খেলপথাৰত গ্লেমাৰ স্পোৰ্টছ ক্লাবে নেহৰু এথলেটিকছ ক্লাবক ৩–১ গ’লত পৰাজিত কৰে । টিহু ব্লকৰ মাখিবাহা খেলপথাৰত মাখিবাহা ক্ৰীড়া সংঘই টিহু স্পোৰ্টছ এছোচিয়েচনক ৩-১ গ’লত পৰাজিত কৰে । পশ্চিম নলবাৰী ব্লকৰ চামতা উচ্চতৰ মাধ্যমিক বিদ্যালয় খেলপথাৰত ডলফিন স্পোৰ্টছ ক্লাবে বেলশৰ আঞ্চলিক ক্ৰীড়া সংঘক ১-০ গ’লত পৰাজিত কৰে । বৰক্ষেত্ৰী ব্লকৰ দেশভক্ত ষ্টেডিয়াম, মুকালমুৱাত লোহাৰকাথা যুৱক সংঘই বৃহত্তৰ নাৰায়ণপুৰ ক্ৰীড়া সংঘক ৩-০ গ’লৰ ব্যাৱধানত পৰাজিত কৰে । বৰভাগ ব্লকৰ কৰিয়া হাইস্কুল খেলপথাৰত কৰিয়া যুৱক সংঘই বৰভাগ আঞ্চলিক ক্ৰীড়া সংঘক ২ -১-গ’লত পৰাস্ত কৰে । বড়িগোগ বনভাগ ব্লকৰ ঘগ্ৰাপাৰ হাইস্কুল খেলপথাৰত ধমধমা স্পোৰ্ট এছোচিয়েচনে বনভাগ উদয়ন সংঘক ১০-০ গ’লৰ বৃহৎ ব্যৱধানত পৰাজিত কৰি ৰাউণ্ডত সম্পূৰ্ণ প‌ইণ্ট অৰ্জন কৰে । সোমবাৰে একেই সময়তে ৭ টা ব্লকৰ খেলপথাৰত অন্য দলৰ লীগ খেল অনুষ্ঠিত হ’ব বুলি নলবাৰী ক্ৰীড়া সন্থাৰ ফুটবল সম্পাদক ৰাতুল গোস্বামীয়ে জনাইছে । ইতিমধ্যে লীগত ২৯ টা ক্লাব-সংঘই যোগদান নিশ্চিত কৰিছে ।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 2 =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Archives list

Recent Comments