Thursday, July 7, 2022
HomeNewsপৰম্পৰা ভংগ কৰি শীঘ্ৰে টেষ্ট ক্ৰিকেটত আত্মপ্ৰকাশ কৰিব আফগানিস্তানৰ মহিলাই

পৰম্পৰা ভংগ কৰি শীঘ্ৰে টেষ্ট ক্ৰিকেটত আত্মপ্ৰকাশ কৰিব আফগানিস্তানৰ মহিলাই

আফগানিস্তানৰ ক্ৰিকেট বৰ্ডে পোন প্ৰথমবাৰৰ বাবে দেশখনৰ মহিলা ক্ৰিকেট খেলুৱৈক টেষ্ট দলৰ বাবে চুক্তিবদ্ধ কৰিব। টেষ্ট ক্ৰিকেট খেলা ১২ খন দেশৰ ভিতৰত একমাত্ৰ আফগানিস্তানৰে মহিলা টেষ্ট দল বৰ্তমানলৈকে নাই। বৰ্ডে সেয়ে ২৫ গৰাকী মহিলা খেলুৱৈক এবছৰৰ বাবে চুক্তিবদ্ধ কৰিব আৰু প্ৰতি ছয় মাহৰ মূৰত ইয়াক ৰিভিউ কৰা হব।

অৱশ্যে মহিলা দলটোক লৈ এতিয়া চিন্তিতও হৈ পৰিছে আফগানিস্তান ক্ৰিকেট বৰ্ড। কিয়নো ইয়াৰ পৰম্পৰা অনুসৰি মহিলা দলটোৱে অনুশীলন কৰাৰ সময়ত কোনো পুৰুষ খেলুৱৈ থাকিব নোৱাৰে। ইয়াৰ বাবে দলটোক কাবুলৰ পৰা বাহিৰত অনুশীলনৰ বাবে লৈ যোৱাটো সুৰক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত ভাবুকি স্বৰুপ হৈ পৰাৰ সম্ভাৱনা নুই কৰিব নোৱাৰি।

আফগানিস্তানৰ ক্ৰিকেট বৰ্ডৰ অধিকাৰীয়ে সংবাদ মাধ্যমৰ আগত কয় য়ে, ইয়াৰ মহিলাই শিক্ষা, ক্ৰীড়া, স্বাস্থ্য ক্ষেত্ৰলৈ অহাটো ইমান সহজ নহয়। ইয়াৰ বাবে আমি লাহে লাহে পৰিকল্পনা কৰিবলগীয়া হৈছে।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

7 + twenty =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Archives list

Recent Comments