Monday, July 4, 2022
HomeNewsবনগাঁও ক্ৰীড়া সন্থাৰ খেলপথাৰত পৰিবেশ দিৱস উদযাপন

বনগাঁও ক্ৰীড়া সন্থাৰ খেলপথাৰত পৰিবেশ দিৱস উদযাপন

বনগাঁও ক্ৰীড়া সন্থাৰ খেলপথাৰত পৰিবেশ দিৱস উদযাপন

অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন: ৫ জুনত সমগ্ৰ বিশ্বই পালন কৰিলে বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস । পৰিবেশ সজাগতা সৃষ্টিৰ লক্ষ্যৰে প্ৰতি বছৰে বিশ্বই পালন কৰে এই পৰিবেশ দিবস ।

আৰু অধিক পঢ়ক

বাদ নপৰিল অসমৰ ক্ৰীড়া ক্ষেত্ৰ । বিভিন্ন জনে বৃক্ষ ৰোপনেৰে দিলে পৰিবেশ সৃষ্টিৰ বাৰ্তা । দেওবাৰে বনগাঁও ক্ৰীড়া সন্থাৰ খেলপথাৰত অনন্য পৰিবেশ । কামৰূপ বনগাঁও ফুটবল ক’চিং আৰু দক্ষিণ কামৰূপ বনগাঁও অল মাৰ্চিয়েল আৰ্টছ স্পৰ্টছ এণ্ড চেল্ফ ডিফেন্স একাডেমীৰ খেলুৱৈসকলৰ বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস পালনৰ বাবে পুৱাই ওলাই আহিল । তেওঁলোকে দৈনিক অনুশীলন কৰা খেলপথাৰখন ছাফা কৰাৰ লগতে বৃক্ষ ৰোপনৰ কাৰ্যসূচী ৰূপায়ণ কৰে ।

অলিম্পিয়া মাহেকীয়া আলোচনী পঢ়িবলৈ ইয়াত ক্লিক কৰক

এই বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱসৰ অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকিল আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ফুটবলাৰ সঞ্জয় বড়ো, আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় সমৰকলা খেলুৱৈ মনোজ কুমাৰ দাসৰ লগতে একাডেমীৰ একাংশ খেলুৱৈ ।

গছ থাকিলেহে মানুহ থাকিব, এই কথা সকলো প্ৰজন্মৰ লোকে বুজি পোৱাটো নিশ্চিত ভাৱে জৰুৰী হৈ পৰিছে । এক সুস্থ পৰিবেশতহে এজন ক্ৰীড়াবিদৰ সৰ্বাংগীন উন্নতি সম্ভৱ । গতিকে, বনগাঁও ক্ৰীড়া সন্থাৰ খেলপথাৰত দেওবাৰে যি পৰিবেশৰ সৃষ্টি কৰা হ’ল সেয়া নিশ্চয় প্ৰশংসনীয় ।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

12 − 9 =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Archives list

Recent Comments