Thursday, July 7, 2022
HomeNewsসমুখত আন্তঃজিলা ৰোলবল, গুৱাহাটীত মিক্সড ৰোলবল প্ৰতিযোগিতা

সমুখত আন্তঃজিলা ৰোলবল, গুৱাহাটীত মিক্সড ৰোলবল প্ৰতিযোগিতা

অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন

 

এজাক ৰোল বল খেলুৱৈ ব্যস্ত ৰোল বল খেলাত । মিক্স ৰোল বল চেম্পিয়নশ্বিত শতাধিক খেলৱৈৰ অংশগ্ৰহণ । লক্ষ্য আন্তঃজিলা ৰোল বল প্ৰতিোগিতা ।

অসম ৰোলবল সন্থাৰ আদৰণীয় পদক্ষেপ । শনিবাৰৰ পৰা দিছপুৰ স্কেটিং ৰিংকত আৰম্ভ হৈছে মিক্সড ৰোল বল চেম্পিয়নশ্বিপ । প্ৰায় ৮ টাকৈ ৰোলবল ক্লাবে উজাৰি দিছে নিজৰ শ্ৰেষ্ঠত্ব । অহা জুলাইত দুলীয়াজানত অনুষ্ঠিত হ’ব আন্তঃজিলা ৰোলবল প্ৰতিযোগিতা । তাৰ প্ৰাকক্ষণত প্ৰস্তুতি মেচ হিচাপে এই টুৰ্ণামেন্টৰ আয়োজন কৰিছে অসম ৰোলবল সন্থাই । ল’ৰা- ছোৱালী উভয়ৰে অংশগ্ৰহণেৰে আয়োজন কৰা হৈছে এই মিক্সড ৰোল বল প্ৰতিটোগিতা ।এই সন্দৰ্ভত মন্তব্য কৰিছে অসম ৰোলবল সন্থাৰ কোষাধ্যক্ষ সুমন ডেকাই ,

কামৰূপ মেট্ৰৰ ৮ টাকৈ ক্লাবৰ ভিতৰত নতুনকৈ এন এফ ৰেলৱে ৰোলবল ক্লাবে অংশগ্ৰহণ কৰিছে এই টুৰ্ণামেন্টত ।

 

এই টুৰ্ণামেন্টক লৈ আশাবাদী অসম ৰোলবল সন্থা । নতুন ৰোলবল খেলুৱৈ সৃষ্টি হ’ব বুলি মন্তব্য কৰিছে সন্থাই ।

প্ৰস্তুতি মেচত অংশগ্ৰহণ কৰি আনন্দিত উদীয়মান প্ৰতিভা ।

 

ছপাইদাঙৰ পৰা আহিছে ৰোল বল খেলুৱৈ । কিশোৰী নিকিতা বড়োৱে গলকীপাৰ কৰি দলক জয়ৰ সোৱাদ দিয়া ইচ্ছা পুহি ৰাখিছে মনত ।

 

ক্ৰীড়া অনুৰাগীৰ আশা– -আগন্তুক আন্তঃজিলা ৰোল বল চেম্পিয়নশ্বিত এইসকল খেলুৱৈয়ে দাঙি ধৰক উন্নত প্ৰদৰ্শন । প্ৰস্তুতি মেচৰ পৰাই আৰম্ভ হওক বিজয়মুখী যাত্রা ।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × 1 =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Archives list

Recent Comments