Thursday, July 7, 2022
HomeNewsসলনি হ'ল ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ জাৰ্ছীঃ নাইকিৰ পৰিবৰ্তে থাকিব MPL

সলনি হ’ল ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ জাৰ্ছীঃ নাইকিৰ পৰিবৰ্তে থাকিব MPL

সলিন হ’ল ভাৰতীয় ক্ৰিকেটদলৰ জাৰ্ছী। ‘নাইকি’ৰ লগত চুক্তিৰ ম্যাদ শেষ হোৱাত বিচিচিআইয়ে নতুনকৈ চুক্তিবদ্ধ কৰিলে MPLক।এতিয়াৰে পৰা ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ জাৰ্ছীকে ধৰি অন্যান্য সামগ্ৰী স্পনছৰ কৰিব ফেণ্টাছী গেমৰ সৈতে জড়িত মবাইল প্ৰিমিয়াৰ লীগ চমুকৈ MPLয়ে।

চলিত বৰ্ষৰ ছেপ্টেম্বৰ মাহতে ভাৰতীয় ক্ৰিকেট নিয়ন্ত্ৰণ ব’ৰ্ডৰ সৈতে নাইকিৰ চুক্তিৰ ম্যাদ শেষ হৈছিল। ইয়াৰ পিছতে ভাৰতীয় ক্ৰিকেট নিয়ন্ত্ৰণ ব’ৰ্ডে ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ জাৰ্ছী আৰু অন্যান্য সামগ্ৰীৰ স্পনছৰৰ বাবে নিবিদা আহ্বান কৰিছিল যদিও নাইকিয়ে বিচিচিআইৰ লগত পুনৰ চুক্তিৰ ম্যাদ বৃদ্ধী কৰিবলৈ ইচ্ছা প্ৰকাশ নকৰিলে। ইয়াৰ পিছতে ভাৰতীয় ক্ৰিকেট নিয়ন্ত্ৰণ ব’ৰ্ডে MPLৰ সৈতে তিনিবছৰৰ চুক্তিত স্বাক্ষৰ কৰে। এতিয়াৰে পৰা MPL য়ে ২০২২ চনৰ ডিচেম্বৰ মাহৰলৈকে ভাৰতীয় পুৰুষ আৰু মহিলা দলৰ লগতে ভাৰতীয় A দল আৰু আনূৰ্ধ ১৯ দলৰ জাৰ্ছী আৰু অন্যান্য সামগ্ৰী স্পনছৰ কৰিব।

উল্লেখ্য যে MPL য়ে চুক্তিমতে প্ৰতিখন মেচত ভাৰতীয় ক্ৰিকেট নিয়ন্ত্ৰক ব’ৰ্ডক প্ৰতিখন মেচৰ বাবদ দিব লাগিব ৬৫ লাখকৈ টকা।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × one =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Archives list

Recent Comments