Monday, July 4, 2022
HomeNewsহকী ইণ্ডিয়াৰ সভাপতিক নগাঁৱত সম্বৰ্ধনা

হকী ইণ্ডিয়াৰ সভাপতিক নগাঁৱত সম্বৰ্ধনা

হকী ইণ্ডিয়াৰ সভাপতি জ্ঞানেন্দ্ৰু নিগমবামক ২ মাৰ্চত নগাঁও ক্ৰীড়া সংস্থাৰ তৰফৰ পৰা সম্বৰ্ধনা জনোৱা হৈছে। নগাঁও ক্ৰীড়া সংস্থাই অনুষ্ঠিত কৰা এই সম্বৰ্ধনা অনুষ্ঠানত নগাঁও ক্ৰীড়া সংস্থাৰ হৈ সাধাৰণ সম্পাদক প্লাৱন বৰুৱা, কোষাধক্ষ্য ৰমেশ আগৰৱালা আৰু সহকাৰী সম্পাদক সমীৰ হাজৰিকাই জ্ঞানেন্দ্ৰু নিগমবামক সম্বৰ্ধনা জনাই। ইয়াৰ উপৰিও এই অনুষ্ঠানতে অসম হকীৰ সম্পাদক তথা অসম অলিম্পিক সন্থাৰ আৰু সৰ্বভাৰতীয় হকী ইণ্ডিয়াৰ কোষাধক্ষ্য তপন কুমাৰ দাসকে ধৰি বহু কেইজন ব্যক্তিয়ে সম্বৰ্ধনা জনাই।

নগাঁও স্প’ৰ্টছ ক্লাব পেভিলিয়নত অনুষ্ঠিত হোৱা এই সভাত সম্বৰ্ধনা গ্ৰহণ কৰি জ্ঞানেন্দ্ৰু নিগমবামে নিজৰ অতীত ৰোমন্থন কৰে। তেওঁ কয় যে, ১৯৭১ চনত গুৱাহাটী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ আন্তঃকলেজ হকী প্ৰতিযোগিতাত ভাগ ল’বলৈ মণিপুৰৰ ডি এম কলেজ দলৰ হৈ নগাঁৱলৈ আহিছিল। সেই পুৰণি স্মৃতি ৰোমন্থন কৰি নিগমবামে নষ্টালজিক হৈ পৰে।

আনহাতে নগাঁৱৰ ক্ৰীড়া পৰিৱেশ দেখি অভিভূত হৈ পৰা নিগমবামে নগাঁও ক্ৰীড়া সংস্থাৰ অনুৰোধ মৰ্মে হকী বিশ্বকাপৰ মেচ গুৱাহাটীৰ লগতে নগাঁৱটো অনুষ্ঠিত কৰাৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰচেষ্টা চলাব বুলি জনায়। ইফালে এই অনুষ্ঠানৰ পিছতে সভাপতি নিগমবামে নুৰুল আমিন ষ্টেডিয়ামত অনুশীলন কৰি থকা বিভিন্ন খেলুৱৈৰ লগত মত-বিনিময় কৰাৰ লগতে অসম হকীলৈ ১০০ডাল হকী ষ্টিক আগবঢ়ায়।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

eight + fifteen =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Archives list

Recent Comments