Tuesday, July 5, 2022
HomeNewsৰাজস্থান লীগৰ মুৰব্বী মাধুৰ্য বৰুৱা, টেনিছত মনন নাথৰ দ্বিমুকুট

ৰাজস্থান লীগৰ মুৰব্বী মাধুৰ্য বৰুৱা, টেনিছত মনন নাথৰ দ্বিমুকুট

ৰাজস্থান বেডমিণ্টন লীগৰ মুৰব্বী পদত অসমৰ মাধুৰ্য্য বৰুৱা

অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন: অসমৰ প্ৰাক্তন আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শ্বাটলাৰ মাধুৰ্য্য বৰুৱাই ৰাজস্থান বেডমিণ্টন লীগত অধ্যক্ষ হিচাপে বিনা প্ৰতিদ্বন্দিতাই নিৰ্বাচিত হৈছে ৷ অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডৰ নাৰেংগীত অৱস্থিত পাইপ লাইন ডিভিজনৰ মহা প্ৰৱন্ধক ৰূপে কৰ্মৰত বৰুৱাই কিছুবছৰ ৰাজস্থানত অইল ইণ্ডিয়াৰ বিষয়া হিচাপে আছিল ৷

সেই সময়ত তেওঁ ৰাজস্থান বেডমিণ্টন ক্ষেত্ৰখন উন্নত কৰাৰ বাবে ভালেখিনি অৱদান আগবঢ়াইছিল ৷ তেওঁ যোধপুৰ জিলা বেডমিণ্টন সন্থাৰ জ্যেষ্ঠ উপ-সভাপতি ৰূপে কাৰ্যভাৰ সম্পাদন কৰিছিল ৷ যোধপুৰ বেডমিণ্টনক ৰাষ্ট্ৰীয় মানচিত্ৰলৈ অনাৰ বাবে বৰুৱাই যথেষ্ঠ চেষ্টা চলাইছিল ৷ ইয়াৰ ফলতেই তেওঁক সমাগত ৰাজস্থান বেডমিণ্টন লীগৰ মুৰব্বী হিচাপে দায়িত্ব অৰ্পণ কৰা হৈছে ৷

আৰু অধিক পঢ়ক

যোৱা ১৯ জুনত অনুস্থিত নিৰ্বাচনত ৰাজস্থান বেডমিণ্টন সন্থাৰ সভাপতি ৰূপে নিৰ্বাচিত হৈছে কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী গজেন্দ্ৰ সিং শেখাৱট ৷ দায়িত্ব লাভ কৰি মাধুৰ্য্য বৰুৱাই সাংবাদিকৰ আগত কয়, ‘‘নিজ ৰাজ্যৰ পৰা দূৰৰ এক প্ৰতিষ্ঠিত ক্ৰীড়া সংগঠনক নেতৃত্ব দিবলৈ পোৱাটো মোৰ বাবে যথেষ্ট গৌৰৱৰ বিষয় ৷ ৰাজস্থানত মই পাঁচ বছৰৰো অধিক কাল থকাৰ সময়ছোৱাত বহু কথা শিকাৰ সুবিধা পাইছিলো ৷

ক্ৰীড়াক্ষেত্ৰত পেচাদাৰী দৃষ্টিভংগীৰ যোগেদি আমাৰ সাংস্কৃতিক জীৱনত যথেষ্ট ইতিবাচক প্ৰভাৱ বিস্তাৰ কৰিব পাৰি ৷ চৰকাৰে সঠিক দৃষ্টিভংগীৰে উন্নয়ন আৰু প্ৰগতিৰ বাবে আগবাঢ়ি আহিছে ৷ এতিয়া মাত্ৰ প্ৰয়োজন কাম কৰা লোকৰ ৷’’

 কলকাতাৰ চেম্পিয়ন ছিৰিজ টেনিছত মনন নাথৰ দ্বি-মুকুট

অসমৰ উদীয়মান টেনিছ খেলুৱৈ মনন নাথে কলকাতাৰ এক টুৰ্ণমেণ্টত দ্বি-মুকুট অৰ্জন কৰিছে ৷ যোৱা ১৭ জুনত কলকাতাত সামৰণি পৰা ১৮ বছৰ অনূৰ্দ্ধ আইটা চেম্পিয়নশ্বিপ ছিৰিজ টেনিছ টুৰ্ণমেণ্টত মননে ল’ৰাৰ ছিংগলছ আৰু ডাবোলছ উভয় শাখাতে চেম্পিয়নৰ খিতাপ অৰ্জন কৰে ৷

ছিংগলছৰ ফাইনেলত মনন নাথে পশ্চিমবংগৰ শৌনক চেটাজীৰ্ক ৬-৩, ৬-০ পোনপটীয়া ছেটত পৰাস্ত কৰে ৷ একেদৰে ডাবোলছ ফাইনেলত নিজ ৰাজ্যৰে সতীৰ্থ অন্তৰীক্ষ তামুলীৰ সৈতে যুটি বান্ধি মননে ৬-২, ৬-২ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰে পশ্চিমবংগৰ যুটি স্বৰ্ণভ ঘোষ আৰু দিব্যাংশ প্ৰাইডক্ৰাক ৷ এই সাফল্যৰ বাবে সদৌ অসম টেনিছ সন্থাই মনন নাথক অভিনন্দন জনাইছে ৷

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

fourteen − 13 =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Archives list

Recent Comments