Thursday, July 7, 2022
HomeNewsৰাজ্যিক ভিত্তিত উশ্বু চেম্পিয়নশ্বিপত এনদি স্কুল অৱ মাৰ্চিয়েল আৰ্টছৰ দুৰ্দান্ত ক্ৰীড়া প্ৰদৰ্শন

ৰাজ্যিক ভিত্তিত উশ্বু চেম্পিয়নশ্বিপত এনদি স্কুল অৱ মাৰ্চিয়েল আৰ্টছৰ দুৰ্দান্ত ক্ৰীড়া প্ৰদৰ্শন

অলিম্পিয়া প্রতিবেদন

বকোত ক্ৰীড়াৰ এক অনন্য পৰিবেশ । ৰাজ্যিক ভিত্তিত উশ্বু চেম্পিয়নশ্বিপত এনদি স্কুল অৱ মাৰ্চিয়েল আৰ্টছৰ দুৰ্দান্ত ক্ৰীড়া প্ৰদৰ্শন । ১ টা সোণৰ লগতে ৩ টা ৰূপ আৰু ৪ টা ব্ৰঞ্জৰ পদক লাভ ।

 

যোৱা ২ জুনৰ পৰা ৩ জুনলৈ বকোৰ বিষ্ণুৰাভা প্ৰেক্ষাগৃহত অনুষ্ঠিত হৈ যায় ১৫ সংখ্যক ছাব জুনিয়ৰ , জুনিয়ৰ আৰু ছিনিয়ৰ কামৰূপ জিলা ২০২২ উশ্বু চেম্পিয়নশ্বিপ । অসম উশ্বু এছচিয়েচন আৰু কামৰূপ জিলা উশ্বু এছচিয়েচনৰ সহযোগত আয়োজিত এই প্ৰতিযোগিতাত কেইবাটাও উশ্বু ক্লাবৰ পৰা প্ৰায় ১০০ গৰাকীৰো অধিক প্ৰতিযোগীয়ে অংশগ্ৰহণ কৰি তেওঁলোকৰ অদমনীয় প্ৰদৰ্শন আগবঢ়ায় । ইয়াৰ ভিতৰত এন ডি স্কুল অৱ মার্চিয়েল আৰ্টছ একেডেমীৰ ৮ গৰাকী খেলুৱৈয়ে তেওঁলোকৰ অদমনীয় প্ৰদৰ্শনেৰে ১ টা সোণৰ লগতে ৩ টা ৰূপ আৰু ৪ টা ব্ৰঞ্জৰ পদক দখল কৰিবলৈ সক্ষম হয় । ইয়াৰ ভিতৰত সোণৰ পদক লাভ কৰে দ্বীপশিখা মেধিয়ে । ৰূপৰ পদক লাভ কৰে ক্ৰমে বিনোদ ভূঞা, ঋষি মুকাবিল , কাজি ইজাজুল হক আৰু ব্ৰঞ্জৰ পদক লাভ কৰে ক্ৰমে অৰিন্দম মেধি , কৌশিক দাস , কৃষ্টি কমল ঠাকুৰীয়া আৰু কৰণ কলিতাই । উক্ত দলটোৰ প্ৰশিক্ষকৰ দায়িত্বত আছিল নবদ্বীপ মেধি ।
ক্ৰীড়ানুৰাগীৰ আশা– অপ্ৰতিৰোধ্য হওক উশ্বুৰ এইসকল খেলুৱৈৰ বিজয় যাত্ৰা । পদক লাভেৰে গৌৰবান্বিত কৰি যাওঁক অসম তথা ভাৰতৰ লগতে সমগ্ৰ বিশ্ববাসীক ।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × 5 =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Archives list

Recent Comments