Tuesday, July 5, 2022
HomeNewsৰাষ্ট্ৰীয় ৰেংকিং ৰোলাৰ স্কেটিং প্ৰতিযোগিতাত ছফিয়াৰ ৰূপ অৰ্জন

ৰাষ্ট্ৰীয় ৰেংকিং ৰোলাৰ স্কেটিং প্ৰতিযোগিতাত ছফিয়াৰ ৰূপ অৰ্জন

ৰাষ্ট্ৰীয় ৰেংকিং ৰোলাৰ স্কেটিং প্ৰতিযোগিতাত ছফিয়াৰ ৰূপ অৰ্জন

অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন: ছত্তিশগড়ত অপ্ৰতিৰোধ্য অসমক ৰোলাৰ স্কেটিং খেলুৱৈ। ৰাষ্ট্ৰীয় ৰেংকিং ৰোলাৰ স্কেটিং প্ৰতিযোগিতাত ছফিয়াৰ ৰূপ অৰ্জন । পদক হাতত লৈ অসম কন্যাৰ মুখত বিৰিঙিল বিজয়ী হাঁহি ।

চলিত মাহৰ ১৭ ৰ পৰা ১৯ জুনলৈ ছত্তিশগড়ৰ ৰায়পুৰত অনুষ্ঠিত হয় ৰাষ্ট্ৰীয় ৰেংকিং ৰোলাৰ স্কেটিং প্ৰতিযোগিতা । সমাবেশ ঘটিল ভাৰতৰ প্ৰায় কেইখন ৰাজ্যৰ ১২০০ পৰা ১৫০০ খেলুৱৈৰ । এই প্ৰতিযোগিতাত অংশগ্ৰহণ কৰিলে অসমৰ ১০ গৰাকী ৰোলাৰ স্কেটিং খেলুৱৈয়ে ।

আৰু অধিক পঢ়ক

স্কেটিং ফেডাৰেচন অৱ ইণ্ডিয়াৰ সহযোগত ছত্তিশগড় ৰোলাৰ স্কেটিং সন্থাই আয়োজন কৰা টুৰ্ণামেন্টত অসমৰ খেলুৱৈসকলে দাঙি ধৰিলে দুৰ্দান্ত ক্ৰীড়া প্ৰদৰ্শন । ইয়াৰ ভিতৰত ৰূপৰ পদক অৰ্জনৰে জিলিকিল অসমৰ সন্তান ছফিয়া হাছান । খেলুৱৈ গৰাকীয়ে সাত বছৰ অনূৰ্ধৰ ছোৱালী শাখাত ২০০ মিটাৰৰ ১ লেক কোৱাড ৰেচত এই সাফল্য অৰ্জন কৰিছে ।

এই শাখাত বিভিন্ন ৰাজ্যৰ ১০০ জন খেলুৱৈৰ মাজৰ পৰা এই কৃতিত্ব লাভ কৰিছে তৃতীয় শ্ৰেণীৰ ছাত্রী ছফিয়া হাছানে । খেলুৱৈৰ গৰাকীৰ পদক প্ৰাপ্তিত আনন্দিত হৈ পৰিছে অসম ৰোলাৰ স্কেটিং সন্থা । অসম দলটোৰ প্ৰশিক্ষকৰ দায়িত্বত আছিল মানৱ মেধি ।

উল্লেখযোগ্য যে, ছফিয়া হাছানৰ ঘৰ গুৱাহাটীৰ দীঘলীপুখুৰীত । তেওঁ অধ্যয়ন কৰি আছে অল চেইণ্ট স্কুলত । মহম্মদ ছাভানুৰ আলী আৰু য়াছমিন ছুলতানাৰ কন্যা ছফিয়া ।

ক্ৰীড়া অনুৰাগীৰ আশা — ছফিয়াৰ এই যাত্রা আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় মুখী হওক ।ৰোলাৰ স্কেটিং ক্ষেত্ৰত অসম তথা ভাৰতক দি যাওক এটাৰ পাছত আনটো পদক ।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

fifteen + 20 =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Archives list

Recent Comments