Monday, July 4, 2022
HomeNewsৰেকৰ্ড গঢ়িবলৈ নহয়, দেশৰ বাবে মেচ জয় কৰিবলৈহে খেলিব ভাৰতে

ৰেকৰ্ড গঢ়িবলৈ নহয়, দেশৰ বাবে মেচ জয় কৰিবলৈহে খেলিব ভাৰতে

ৰেকৰ্ড গঢ়িবলৈ নহয়, দেশৰ বাবে মেচ জয় কৰিবলৈহে খেলিব ভাৰতে

অলিম্পিয়াৰ প্ৰতিবেদন: ৯ জুন, বৃহস্পতিবাৰৰ পৰা টীম ইণ্ডিয়াই দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে ৫ খন মেচৰ এক টি-২০ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৃংখলাত অংশ ল’ব । দেশৰ মাটিত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া এই টি-২০ শৃংখলাৰ বাবে ইতিমধ্যে সকলো প্ৰস্তুতি প্ৰায় সম্পূৰ্ণ । শৃংখলাটোৰ পূৰ্বে টীম ইণ্ডিয়াৰ প্ৰশিক্ষক ৰাহুল দ্ৰাবিড়ে এখন সংবাদমেল সম্বোধন কৰি ভাৰতীয় দলৰ প্ৰস্তুতিৰ বিষয়ে ব্যাখ্যা কৰিছে ।

“আমি ৰেকৰ্ডৰ বাবে নহয়, দেশৰ বাবে মেচ জয় কৰিবলৈহে খেলিম “

৯ জুন বৃহস্পতিবাৰৰ পৰা অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া এই টি-২০ শৃংখলাৰ প্ৰথমখন মেচ জয় কৰিব পাৰিলেই ভাৰতীয় দলটোৱে একেৰাহে ১৩ খন টি-২০ মেচ জয় কৰা বিশ্বৰ প্ৰথম দল হিচাপে পৰিচিত হৈ পৰিব । বৰ্তমানলৈকে ভাৰতীয় দলটোৱে এখন মেচত পৰাজয় বৰণ নকৰাকৈ মুঠ ১২ খনত জয়লাভ কৰি থৈছে ।

আৰু অধিক পঢ়ক

এই প্ৰসংগত সংবাদ মেলত ৰাহুল দ্ৰাবিড়ে কয়, “মই কোনো ৰেকৰ্ডৰ বিষয়ে চিন্তা কৰা নাই। আমি দেশৰ হৈ খেলিব লাগিব আৰু জিকিব লাগিব । যদি আমি ভাল খেলিব নোৱাৰো, আমি সেই পৰাজয়ৰ পৰা শিকিব লাগিব । এইটো বিষয়ত দলটোৱে গুৰুত্ব আৰোপ কৰিছে ।”

দীনেশ কাৰ্তিকক দিয়া হৈছে বিশেষ দায়িত্ব

তিনি বছৰৰ পিছত টীম ইণ্ডিয়ালৈ উভতি আহিছে বিস্ফোৰক বেটছমেন দীনেশ কাৰ্তিক । আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ লোৱা নাছিল যদিও কাৰ্তিকে আই পি এলক বাদ দি আন ক্ৰিকেটৰ পৰা প্ৰায় আঁতৰি আছিল । তেওঁ ধাৰাভাষ্যকাৰ হিচাপে আত্মপ্ৰকাশ কৰিছিল ।

অলিম্পিয়া মাহেকীয়া আলোচনী পঢ়িবলৈ ইয়াত ক্লিক কৰক

সেই দীনেশ কাৰ্তিক পুনৰ দললৈ ঘূৰি আহিছে । আই পি এলত দেখুওৱা প্ৰদৰ্শনে দীনেশ কাৰ্তিকক ভাৰতীয় দলত ল’বলৈ বাধ্য কৰালে । এইগৰাকী উইকেট কীপাৰ বেটছমেন সন্দৰ্ভত ৰাহুল দ্ৰাবিড়ে কয়, “দীনেশক তেওঁৰ ভূমিকা সম্পৰ্কে স্পষ্টকৈ কোৱা হৈছে । দীনেশক খেল শেষ কৰাৰ দায়িত্ব দিয়া হৈছে । কাৰ্তিকে আই পি এলত কৰাৰ দৰেই, টীম ইণ্ডিয়াৰ বাবেও মেচ ফিনিচ কৰিব লাগিব । এই বাবেই তেওঁক ভাৰতীয় দলত স্থান দিয়া হৈছে।‘

ৰোহিত শৰ্মা সকলো ফৰ্মেটৰ খেলুৱৈ

দ্ৰাবিড়ে টীম ইণ্ডিয়াৰ অধিনায়ক ৰোহিত শৰ্মাৰ বিষয়েও মন্তব্য কৰিছে। তেওঁৰ মতে ৰোহিতং প্ৰতিটো ফৰ্মেটৰ খেলুৱৈ । কিন্তু সকলো মেচতে সকলো খেলুৱৈক উপলব্ধ কৰিব নোৱাৰি । দ্ৰাবিড়ে বিচাৰে ৰাহুল সুস্থ আৰু সতেজ হৈ থাকক । যেতিয়াই ৰোহিত দললৈ ঘূৰি আহিব তেতিয়া যাতে এজন চেম্পিয়ন খেলুৱৈ হিচাপে আহে । তেওঁৰ মতে বহুসময়ত ডাঙৰ খেলুৱৈসকলক বিশ্ৰাম দিব লাগিব ।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 + five =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Archives list

Recent Comments