Monday, July 4, 2022
HomeNews২০২১ আই পি এলত দেখা পোৱা যাব আন এক নতুন দলক!

২০২১ আই পি এলত দেখা পোৱা যাব আন এক নতুন দলক!

অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন

২০২০ ৰ আই পি এল সুকলমে অনুষ্ঠিত হৈ যোৱাৰ পিছত বি চি চি আয়ে টঙালি বান্ধিছে ২০২১ৰ আই পি এলৰ বাবে। সকলো ঠিকে থাকিলে ২০২১ত আই পি এল অনুষ্ঠিত হ’ব ভাৰতত। ইতিমধ্যে এই কথাৰ ইংগিত দিছে বি চি চি আইৰ অধ্যক্ষ সৌৰভ গাংগুলীয়ে। ইয়াৰ লগতে আই পি এলৰ চতুৰ্দশটো সংস্কৰণত আৰু এটা নতুন দল চামিল হোৱাৰ পূৰ্ণ সম্ভৱনা আছে।

‘দ্য হিন্দু’ত প্ৰকাশ পোৱা বাতৰি অনুসৰি ২০২১ত আহমেদাবাদৰ নামত আই পি এলে লাভ কৰিব পাৰে এটা নতুন দল। ইতিমধ্যে গুজৰাট ক্ৰিকেট এছ’চিয়েচনে আহমেদাবাদৰ ষ্টেডিয়ামখনৰ দৰ্শকৰ আসনৰ সংখ্যা ১,১০,০০০ লৈ বৃদ্ধি কৰিছে।

উল্লেখযোগ্য যে, কৰ’না মহামাৰীৰ বাবে লোকচানৰ সন্মুখীন হোৱাৰ পিছত বি চি চি আইৰ অৰ্থনৈতিক দিশটোক স্বাভাৱিক অৱস্থালৈ ঘূৰাই অনাৰ বাবে সংস্থাটোৱে নতুন দলৰ অন্তর্ভূক্তি চিন্তা কৰা বুলি জানিব পৰা গৈছে।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 + fourteen =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Archives list

Recent Comments