Thursday, July 7, 2022
HomeNewsকটন ইনড'ৰ হলত ফুল কন্টেক্ট কাৰাটে সফলতাৰে সম্পন্ন

কটন ইনড’ৰ হলত ফুল কন্টেক্ট কাৰাটে সফলতাৰে সম্পন্ন

কটন ইনড’ৰ হলত ফুল কন্টেক্ট কাৰাটে সফলতাৰে সম্পন্ন

অলিম্পিয়া প্রতিবেদন: গুৱাহাটীত সৰ্বভাৰতীয় কে ডব্লিউ এফ অপেন ফুল কন্টেক্ট কাৰাটে চেম্পিয়নশ্বিপ । অসম কাইকুচিন কাই-কান কাৰাটে অৰ্গেনাইজেচনৰ উদ্যোগ । বি. কে মাৰ্চিয়েল আৰ্টছ একাডেমীৰ সহযোগিতা।

আৰু অধিক পঢ়ক

গুৱাহাটীৰ কটন বিশ্ববিদ্যালয় ইনড’ৰ হলত যোৱা ১৫ মে দেওবাৰে অনুষ্ঠিত হয় ৰাষ্ট্ৰীয় অ’পেন ফুল কন্টেক্ট কাৰাটে চেম্পিয়নশ্বিপ । তৃতীয় সৰ্বভাৰতীয় কে ডব্লিউ এফ অপেন এই ফুল কন্টেক্ট কাৰাটেত অসমকে ধৰি দেশৰ আঠখন ৰাজ্যৰ প্ৰতিযোগীয়ে অংশগ্ৰহণ কৰে । লক্ষ্যণীয় যে দীর্ঘদিনৰ বিৰতিত অসমত ফুল কন্টেক্ট কাৰাটে প্ৰতিযোগিতা অনুষ্ঠিত হ’ল ।

অলিম্পিয়া মাহেকীয়া আলোচনী পঢ়িবলৈ ইয়াত ক্লিক কৰক

সিদিনা পুৱা ৯ বজাৰ উদ্বোধনী অনুষ্ঠানত মুখ্য অতিথি হিচাপে উপস্থিত থাকে কামৰূপ মহানগৰ জিলাৰ পৰিবহন বিষয়া হিমাংশু দাস আৰু বিশিষ্ট চিকিৎসক ডাক্তৰ ঐশ্বৰ্যা জে কৌৰ । এই প্ৰতিযোগিতাত অংশগ্ৰহণ কৰা দেশৰ আঠখন ৰাজ্য হল মেঘালয় , ত্ৰিপুৰা , অৰুণাচল প্ৰদেশ , মণিপুৰ , অন্ধ্ৰপ্ৰদেশ , কেৰালা , পশ্চিমবংগ আৰু আয়োজক অসম । প্ৰতিযোগিতাত অংশগ্ৰহণ কৰি আনন্দিত দেশৰ বিভিন্ন ৰাজ্যৰ কাৰাটেকা।

বিয়লি সামৰণি অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকি বঁটাসমূহ বিতৰণ কৰে অসমীয়া চলচ্চিত্ৰৰ সুদৰ্শন অভিনেতা ৰবি শৰ্মা আৰু মোহময়ী অভিনেত্ৰী মৈত্ৰেয়ী শৰ্মাই । টুৰ্ণামেণ্টখন আয়োজন কৰি সন্তোষ প্ৰকাশ কৰিলে কায়কচিন কাই কান কাৰাটেৰ মুখ্য প্ৰশিক্ষক ভাগ্যেশ্বৰ কুলিয়ে ।

টুৰ্ণামেণ্টত অসমে সৰ্বাধিক বঁটা লাভ কৰি শ্ৰেষ্ঠ দলৰ খিতাপ দখল কৰে । দ্বিতীয় আৰু তৃতীয় স্থান লাভ কৰে ক্ৰমে পশ্চিমবংগ আৰু মেঘালয়ে ।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × 3 =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Archives list

Recent Comments