Monday, October 3, 2022
HomeNewsএ চি এ মহিলাৰ টি-২০ চেলেঞ্জাৰ্ছ ট্ৰফী ক্ৰিকেট:দিখৌ, সোৱণশিৰিৰ জয়লাভ

এ চি এ মহিলাৰ টি-২০ চেলেঞ্জাৰ্ছ ট্ৰফী ক্ৰিকেট:দিখৌ, সোৱণশিৰিৰ জয়লাভ

অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন

দিখৌ টাইগ্ৰেছ দলে এ চি এ মহিলাৰ টি-২০ চেলেঞ্জাৰ্ছ ট্ৰফী ক্ৰিকেটৰ বুধবাৰৰ প্ৰথম মেচত জয়লাভ কৰিছে । আমিনগাঁও ষ্টেডিয়ামত দলটোৱে ৮ ৰাণত পৰাভূত কৰে ডিগাৰু বীৰাংগনা দলক । দিখৌ দলে ৫ উইকেটত সংগ্ৰহ কৰে ১০৮ ৰাণ । দলৰ কল্পনা চাওতালে ৩১ ৰাণ কৰে । বলিঙত প্ৰতিপক্ষৰ পাৰবিন চুলতানাই ২ টা উইকেট দখল কৰে । প্ৰত্যুত্তৰত ডিগাৰুৱে মণিষা দাসৰ ৩৮ ৰাণ সত্ত্বেও নিৰ্ধাৰিত অভাৰত ১০০ ৰাণহে কৰে । বিজয়ী দলৰ অৰ্পণা কৰ্মকাৰে ২ টা উইকেট দখল কৰে । দ্বিতীয় মেচত ধনশিৰি ডেৰ্ছাছে ১০ উইকেটত পৰাস্ত কৰে সোৱণশিৰি চেম্পছক । সোৱণশিৰিয়ে ৪ উইকেটত স্ংগ্ৰহ কৰে ৭৬ ৰাণ । দলৰ উমা ৰাণাই ২০ ৰাণৰ বৰঙণি যোগায় । প্ৰত্যুত্তৰত ধনশিৰিয়ে ১১.২ অভাৰত কোনো উইকেট নেহেৰুৱাকৈ নিৰ্ধাৰিত লক্ষ্য অতিক্ৰম কৰে । বিজয়ী দলৰ ফ্লৰিণা টায়ে ২৯ আৰু উমা চেত্ৰীয়ে ২৫ ৰাণত আউট নোহোৱাকৈ ৰয় ।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 + eleven =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Recent Comments