Monday, July 4, 2022
HomeNewsপথ দুৰ্ঘটনাত মৃত্যু আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটাৰৰ

পথ দুৰ্ঘটনাত মৃত্যু আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটাৰৰ

অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন

আফগানিস্তানৰ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটাৰ নাজীৱ তাৰাকাইৰ এক পথ দুৰ্ঘটনাত মঙ্গলবাৰে মৃত্যু ঘটে। যালালাবাদৰ পূব ননগৰহৰত এটা পথ অতিক্ৰম কৰোঁতে গাড়ীয়ে খুন্দিয়াই আহত কৰে ক্ৰিকেটাৰগৰাকীক। দুৰ্ঘটনাটোত গুৰুতৰভাৱে আহত হোৱা নাজীৱ লগে লগে ক’মালৈ যায়। পৰৱৰ্তী সময়ত চিকিৎসালয়ত ভৰ্ত্তি কৰোৱা হয় যদিও অৱশেষত ক্ৰিকেটাৰজনে মৃত্যুক সাৱটি লয়। টুইটাৰ যোগে এই কথা ঘোষণা কৰিছে আফগানিস্তান ক্ৰিকেট এছ’চিয়েচনে।

উল্লেখযোগ্য যে,২০১৪ চনত এছিয়া কাপত বাংলাদেশৰ বিপক্ষে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় কেৰিয়াৰৰ পাতনি মেলিছিল নাজীবে। আফগানিস্তানৰ হৈ ১২ খন টি-টুৱেন্টিত ভাগ লোৱা ক্ৰিকেটাৰগৰাকীয়ে আয়াৰলেণ্ডৰ বিপক্ষে কৰা ৯০ ৰান আছিল তেওঁৰ সৰ্বোচ্চ স্ক’ৰ। অৱশ্যে তাৰ পিছৰ পৰা আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় স্তৰত দেখা পোৱা যোৱা নাছিল ক্ৰিকেটাৰগৰাকীক।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 3 =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Archives list

Recent Comments