Thursday, May 19, 2022
HomeNewsমহাৰাষ্ট্ৰৰ চাৰি শতাধিক ৰাণৰ বিৰুদ্ধে সুস্থিৰ আৰম্ভণি শুভম,ৰিয়ানৰ

মহাৰাষ্ট্ৰৰ চাৰি শতাধিক ৰাণৰ বিৰুদ্ধে সুস্থিৰ আৰম্ভণি শুভম,ৰিয়ানৰ

অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন

ৰঞ্জি ট্ৰফী ক্ৰিকেটত অসমৰ বিৰুদ্ধে মহাৰাষ্ট্ৰ দলে ১৪৩.৩ অভাৰত সকলো উইকেট হেৰুৱাই সংগ্ৰহ কৰে ৪১৫ ৰাণ ।। দলৰ এই শক্তিশালী স্থিতিৰ মূলতে আছিল অপেনাৰ পৱন শ্বাহৰ দ্বিশতক । হাৰিয়ানা ৰোহটকৰ চৌধুৰী বংশীলাল ক্ৰিকেট ষ্টেডিয়ামত শুক্ৰবাৰে দ্বিতীয় দিনা মহাৰাষ্ট্ৰৰ অপেনাৰ শ্বাহে ৪০১ বলত ২ টা ছয় আৰু ২০ টা চাৰিৰ সহায়ত ২১৯ ৰাণত আউট হয় । তেওঁৰ উপৰি সত্যজিৎ বাছভে ৫২ ৰাণ আৰু দিব্যাং হিংগানেকাৰে কৰে ৪৬ ৰাণ । বলিঙত অসমৰ মুখতাৰ হুছেইনে ৫ টা উইকেট দখল কৰে । দুটাকৈ উইকেট লাভ কৰে অৰূপ দাস আৰু ৰঞ্জিত মালীয়ে । দিনান্তত অসমে ৩৪ অভাৰত ২ টা উইকেট হেৰুৱাই সংগ্ৰহ কৰিছে ৮১ ৰাণ । অপনাৰ ঋষভ দাসে ১৪ আৰু প্ৰাক্তন অধিনায়ক গকুল শৰ্মাই মাত্ৰ ৫ ৰাণত আউট হলেও আন গৰাকী অপেনাৰ শুভম মণ্ডল আৰু ৰিয়ান পৰাগে সুষ্ঠিৰ ভাৱে দলক আগুৱাই নিয়াৰ চেষ্টা কৰিছে। সুভমে ১০০ টা বলত ৬ টা বাউণ্ডেৰীৰ সহায়ত ৩৪ আৰু ৰিয়ানে ৬৪ টা বলত ৫ টা বাউণ্ডেৰীৰ সহায়ত ২৬ ৰাণ কৰি আউট নোহোৱাকৈ আছে । হাতত ৮ টা উইকেট বাকী থকা অৱস্থাত অসম মহাৰাষ্ট্ৰ দলতকৈ ৩৩৪ ৰাণত পিছপৰি আছে ।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × 5 =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Recent Comments