Wednesday, September 28, 2022
HomeNewsভাৰতীয় বেডমিণ্টন সন্থাৰ সভাপতি পদত বিনা প্ৰতিদ্বন্দিতাৰে নিৰ্বাচিত হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা

ভাৰতীয় বেডমিণ্টন সন্থাৰ সভাপতি পদত বিনা প্ৰতিদ্বন্দিতাৰে নিৰ্বাচিত হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা

অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন

পুনৰ চাৰি বছৰৰ বাবে ভাৰতীয় বেডমিণ্টনৰ গুৰি ধৰিব অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ড৹ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই । ভাৰতীয় বেডমিণ্টন সন্থা চমুকৈ ‘বাই’ৰ শুক্ৰবাৰে গুৱাহাটীত অনুষ্ঠিত বাৰ্ষিক সাধাৰণ সভাত সভাপতি হিচাপে ড০ শৰ্মা বিনা প্ৰতিদ্বন্দিতাৰে নিৰ্বাচিত হয় । ২০১৭ ত ‘বাই’ৰ মুৰব্বী হিচাপে দায়িত্বভাৰ গ্ৰহণ কৰা শৰ্মাই পুনৰ ২০২২ ৰ পৰা ২০২৬ লৈ এই পদত থাকিব । বিগত চাৰি বছৰত শৰ্মাৰ দিনতে বেডমিন্টনৰ বিকাশৰ বাবে যথেষ্ট পৰিমাণৰ পুজি সংগ্ৰহ হৈছিল । তেওঁ বেডমিন্টন এছিয়াৰ উপ-সভাপতি আৰু বেডমিন্টন বিশ্ব ফেডাৰেচনৰো কাৰ্যনিৰ্বাহক পৰিষদৰ সদস্য । নতুন কাৰ্যনিৰ্বাহকত প্ৰাক্তন জুনিয়ৰ ৰাষ্ট্ৰীয় প্ৰশিক্ষক সঞ্জয় মিশ্ৰ হ’ব নতুন সাধাৰণ সম্পাদক । পুৰ্বতে এই পদত থকা অজয় কুমাৰ সিংহানিয়া সভাপতি পদত থাকিব । অসম বেডমিণ্টন সন্থাৰ সম্পাদক ওমৰ ৰচিদ যুটীয়া সম্পাদক হিচাপে নিৰ্বাচিত হৈছে । মহাৰাষ্ট্ৰ বেডমিন্টন সন্থাৰ সভাপতি অৰুণ লাখানি হ’ব নতুন কোষাধ্যক্ষ । ৰাষ্ট্ৰীয় মুখ্য প্ৰশিক্ষক পুল্লেলা গোপীচান্দ উপ- সভাপতি হিচাপে নিৰ্বাচিত হৈছে । নতুন কাৰ্যনিৰ্বাহক পৰিষদত ১২ গৰাকী উপ- সভাপতি, ৮ গৰাকী যুটীয়া সম্পাদক আৰু ৮ গৰাকী কাৰ্যনিৰ্বাহক সদস্য হিচাপে নিৰ্বাচিত হৈছে ।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

eleven − 2 =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Recent Comments