Wednesday, September 28, 2022
HomeNewsচি আই এছ এফত ক্ৰীড়া বিদৰ নিযুক্তি

চি আই এছ এফত ক্ৰীড়া বিদৰ নিযুক্তি

অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন, ডিফু

চি আই এছ এফত অথাৎ চেন্ট্ৰল ইণ্ডাষ্টিয়েল চিকিউৰিটি ফ’চ অসমীয়াত কেন্দ্ৰীয় ঔদ্যোগিক নিৰাপ্তা বাহিনীক ক্ৰীড়া বিদৰ কাৰণে মুঠ ২৪৯ টা প্ৰতিভাৱান পুৰুষ-মহিলা ক্ৰীড়া বিদৰ বাবে ২৪৯ টা হেড কনিষ্টবলৰ পদ খালী হৈছে । এই পদ কেইটা ক্ৰীড়া বিদৰ কাৰণে সংৰক্ষিত থাকিব । ইয়াৰ ভিতৰত আছে এথলিটিক্টচৰ পুৰুষৰ বাবে ৩০ টা আৰু মহিলাৰ বাবে ২৫ টা পদ । বক্সিঙৰ বিভিন্ন ওজনৰ পুৰুষৰ বাবে ৮ টা আৰু মহিলাৰ বাবে ১০ টা পদ । লগতে কেৱল পুৰুষৰ বাবে বাস্কেট বলৰ ৮ টা,জিম্মাষ্টিকৰ ৫ টা , ফুটবলৰ ১০ টা, হকীৰ ১৫ টা হেণ্ডবলৰ ৬ টা, সাতোৰৰ ১৭ টা,ভলিবলৰ ৫ টা, ৰেছলিঙৰ বিভিন্ন ওজন গোটৰ ১৪ টা আৰু টাইকোৱাণ্ডোৰ ৮ টা । লগতে আছে যুদুৰ পুৰুষৰ ৭ টা,মহিলাৰ ৪ টা, কাবাডিৰ পুৰুষৰ ৭ টা,মহিলাৰ ৮ টা।শ্বুটিঙৰ পুৰুষৰ ৩ টা, মহিলাৰ ১ টা । ভাৰোত্তোলনৰ পুৰুষৰ ১৬ টা,মহিলাৰ ৭ টা পদ । এই পদ সমূহৰ ভিতৰত পুৰুষৰ মুঠ ১৮১ টা আৰু মহিলাৰ মুঠ ৬৮ টা ।কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰালয়ৰ এই পদ সমূহৰ বাবে আৱেদনৰ অন্তিম সীমা ২০২২ চনৰ ৩১ মাৰ্চৰ বিয়লি ৫ বজা পযন্ত ধাৰ্য কৰা হৈছে যদিও উত্তৰ পূৱাঞ্চলৰ প্ৰাৰ্থীয়ে ২০২২ চনৰ ৭ এপ্ৰিলৰ বিয়লি ৫ বজাৰ লৈকে আৱেদন কৰিব পাৰিব । প্ৰাৰ্থীৰ বয়সৰ সীমা ২০২১ চনৰ ১ আগষ্ট ১৮ পৰা ২৩ বছৰ হ’ব লাগিব ।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 3 =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Recent Comments