Wednesday, September 28, 2022
HomeNewsচাবুৱাত দুখনকৈ ষ্টেডিয়ামৰ আধাৰশিলা সম্পন্ন

চাবুৱাত দুখনকৈ ষ্টেডিয়ামৰ আধাৰশিলা সম্পন্ন

অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন

অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোনোৱালে বুধবাৰে চাবুৱাত দুখনকৈ ষ্টেডিয়ামৰ আধাৰশিলা উদ্ধোধন কৰে। উদ্ধোধনী অনুষ্ঠানত মুখ্যমন্ত্ৰীৰ লগতে উপস্থিত থাকে চাবুৱাৰ বিধায়ক বিনোদ হাজৰিকা, ৰাজ্যৰ ক্ৰীড়া আৰু যুৱকল্যাণ বিভাগৰ সদস্য সচিব লক্ষ্য কোঁৱৰ, ক্ৰীড়া আৰু যুৱকল্যাণ বিভাগৰ সঞ্চালক ধৰ্মকান্ত মিলি, ডিব্ৰুগড়ৰ উপায়ুক্ত পল্লৱ কুমাৰ ঝা আদি বিশিষ্ট ব্যক্তিসকল।

মুখ্যমন্ত্ৰীৰ সমগ্ৰ গ্ৰাম্য উন্নয়ন আঁচনিৰ অন্তৰ্গত নিৰ্মান হ’বলগীয়া ইন্দ’ৰ ষ্টেডিয়ামখনৰ নিৰ্মাণত ২.৩৩ কোটি টকা ব্যয় হোৱাৰ বিপৰীতে চাবুৱা ক্ৰীড়া সন্থাৰ ষ্টেডিয়ামখনৰ নিৰ্মাণত ব্যয় হ’ব প্ৰায় ৯.৮৭ কোটি টকা।

নিজৰ টুইটাৰ একাউণ্টত সোনোৱালে কয় যে ষ্টেডিয়াম দুখনৰ নিৰ্মাণে অসমৰ ক্ৰীড়া আন্তঃগাঁথনিলৈ আমূল পৰিবৰ্তন আনিব।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

sixteen − two =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Recent Comments