Monday, October 3, 2022
HomeNewsবধিৰ অলিম্পিকলৈ যোগ্যতা অভিনন্দন গোস্বামীৰ

বধিৰ অলিম্পিকলৈ যোগ্যতা অভিনন্দন গোস্বামীৰ

অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন

ব্ৰাজিলৰ কাক্সিয়াছ ডো ছুলত অহা ১-১৫ মে’ত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া বধিৰ অলিম্পিক ২০২২ ত অংশ ল’বলগীয়া ৰাষ্ট্ৰীয় দলত টাইকোৱানডোৰ বাবে নিৰ্বাচিত হৈছে অসমৰ এগৰাকী খেলুৱৈ । তেওঁ হ’ল অভিনন্দন গোস্বামী । লক্ষ্ণৌত অনুষ্ঠিত যোগ্যতা নিৰ্ণায়ক প্ৰতিযোগিতাত স্বৰ্ণ পদক লাভ কৰাৰ সুবাদত তেওঁ ভাৰতীয় দলত স্থান লাভ কৰে । তেওঁৰ পিতৃ বিহু সাধক, অসম আৰক্ষী (এছ বি, কাহিলীপাৰা)ৰ কৰ্মচাৰী নিৰঞ্জন গোস্বামী আৰু গৌৰী মহন্ত গোস্বামী ।
গুৱাহাটী বিৰুবাৰীৰ মূক বধিৰ কলেজৰ ছাত্র অভিনন্দনে হাইস্কুল শিক্ষান্ত পৰীক্ষাত দুটা বিষয়ত লেটাৰ মাৰ্কসহ সুখ্যাতিৰে প্ৰথম বিভাগত উত্তীৰ্ণ হৈছিল । অভিনন্দন হ’ল টাইকোৱানডোত ব্লেক বেল্ট লাভ কৰা উত্তৰ পূৰ্বাঞ্চলৰ প্ৰথম গৰাকী টাইকোৱানডো খেলুৱৈ । বধিৰ অলিম্পিকলৈ নিৰ্বাচিত হোৱাৰ বাবে তেওঁক অভিনন্দন জনাইছে ছাত্ৰ আৰু যুৱ কল্যাণ উপদেষ্টা পৰিষদৰ সদস্য সচিব পবিত্ৰ মাৰ্ঘেৰিটাই ।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 + 10 =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Recent Comments