Thursday, July 7, 2022
HomeNewsফিফা ৰেংকিঙত ভাৰতৰ উত্তৰণ

ফিফা ৰেংকিঙত ভাৰতৰ উত্তৰণ

অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন

বিশ্ব ফুটবলৰ সৰ্বোচ্চ সংস্থা ফিফাৰ দ্বাৰা ঘোষিত শেহতীয়া ৰেংকিঙৰ তালিকাত চাৰিটা স্থানৰ উত্তৰণ ঘটিছে ভাৰতীয় ফুটবল দলৰ। বছৰটোৰ অন্তিম ৰেংকিঙৰ তালিকাত সুনীল চেত্ৰী নেতৃত্বাধীন দলটোৰ এনে উত্থানে এতিয়া দেশৰ অগণন ফুটবল অনুৰাগীক আনন্দিত কৰি তুলিছে। সদ্য ঘোষিত ৰেংকিঙত ভাৰত এতিয়া ১০৪ তম স্থানত উপবিষ্ট হৈছে। ইয়াৰ পূৰ্বে অক্টোবৰত ঘোষিত ৰেংকিঙত দলটোৰ স্থান আছিল ১০৮।

উল্লেখযোগ্য যে, এছিয়া মহাদেশৰ উল্লেখযোগ্য দুটা দল জাপান আৰু কাটাৰ আছে ক্ৰমে ২৮ আৰু ৫৯ সংখ্যক স্থানত। তালিকাৰ শীৰ্ষ স্থান অধিকাৰ কৰি আছে বেলজিয়ামে। দ্বিতীয় আৰু তৃতীয় স্থানত আছে ক্ৰমে ফ্ৰান্স আৰু ব্ৰাজিল। প্ৰথম দহটা স্থানত থকা আন আন দলকেইটা হ’ল ক্ৰমে, ইংলেণ্ড,পৰ্তুগাল, স্পেইন, আৰ্জেন্টিনা, উৰুগুৱে, মেক্সিকো আৰু ইটালী।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen − thirteen =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Archives list

Recent Comments