Wednesday, August 10, 2022
HomeNewsৰাষ্ট্ৰীয় অলিম্পিক প্ৰস্তুতি কেম্পত কৰনাৰ সংক্ৰমণ

ৰাষ্ট্ৰীয় অলিম্পিক প্ৰস্তুতি কেম্পত কৰনাৰ সংক্ৰমণ

অলিম্পিক প্ৰস্তুতিত কৰ’না ভাইৰাছে পুনৰ বাধা প্ৰদান কৰিছে। এইবাৰ পুনেত চলি থকা ৰাষ্ট্ৰীয় আৰ্চাৰী কেম্পত সংঘটিত হৈছে কৰ’নাৰ সংক্ৰমণ। অৱশ্যে কৰ’নাৰ সংক্ৰমণ হ’লেও স্প’ৰ্টছ অথৰিটি অৱ ইণ্ডিয়া‌ই কেম্পত প্ৰস্তুতি বন্ধ কৰাৰ পৰিবৰ্তে জাৰি ৰাখিছে।

অলিম্পিক প্ৰস্তুতিৰ বাবে পুনেৰ নেচনেল কেম্পত অনুশীলন চলাই থকা মহিলা আৰ্চাৰ হিমানী মালিকৰ দেহত প্ৰথমে কৰ’নাৰ উপস্থিতি ধৰা পৰাৰ পিছত পুনৰ কপিলৰ দেহত ধৰা পৰিছে কৰ’না।

মন কৰিবলগীয়া যে কপিলে ১৮ দিনৰ ছুটিত গৈছিল। ইয়াৰ পিছত পুনৰ কেম্পত যোগদান কৰিবলৈ অহাৰ সময়ত তেওঁৰ RT-PCR কৰ’না টেষ্ট কৰা হয়। ইয়াত তেওঁৰ দেহত কৰ’নাৰ উপস্থিতি ধৰা পৰে। অৱশ্যে তেওঁ কেম্পৰ অন্যান্য খেলুৱৈৰ সংস্পৰ্শলৈ অহা নাছিল।

উল্লেখ্য যে পুনেৰ নেচনেল কেম্পত দিপীকা কুমাৰ, অটনু দাস সহিতে ১২ গৰাকী পুৰুষ আৰু ১২ গৰাকী মহিলা আৰ্চাৰে অলিম্পিক প্ৰস্তুতিত ভাগ লৈছে। এই খেলুৱৈসকলৰ মাজত ৬ ৰাউণ্ডৰ ট্ৰায়েল হ’ব। ইয়াৰ পিছত প‌ইণ্টৰ আধাৰত টপ প্লেয়াৰে টকিঅ’ত দেশক প্ৰতিনিধিত্ব কৰাৰ সুযোগ লাভ কৰিব।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen − ten =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Archives list

Recent Comments