Wednesday, May 18, 2022
HomeNewsখেলো ইণ্ডিয়া য়ুথ গেমছ স্থগিত

খেলো ইণ্ডিয়া য়ুথ গেমছ স্থগিত

অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন

দেশৰ ক’ভিড পৰিস্থিতি হঠাতে অৱনমিত হোৱাত হাৰিয়ানাত হ’বলগীয়া খেলো ইণ্ডিয়া য়ুথ গেমছ সাময়িকভাৱে স্থগিত ৰখা হৈছে । এই কথা জনাইছে খেলো ইণ্ডিয়া য়ুথ গেমছৰ সদস্যসচিব শিৱানন্দ মিশ্ৰ‌ই । ভাৰতীয় ক্ৰীড়া প্ৰাধিকৰণ চমুকৈ ছাইৰ শীৰ্ষ বিষয়া গৰাকীয়ে জানিবলৈ দিয়া অনুসৰি ২০২২ ৰ ৫ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা ১৪ ফেব্ৰুৱাৰীলৈ খেলো ইণ্ডিয়া য়ুথ গেমছ হাৰিয়ানাত অনুষ্ঠিত হোৱাৰ কথা আছিল । ক’ভিড পৰিস্হিতি নিয়ন্ত্ৰণলৈ আহিলে সুবিধাজনক সময়ত পুনৰ তাৰিখ ঘোষণা কৰা হ’ব । গুৱাহাটীৰ পাছত হাৰিয়ানাতে দেশৰ এই বৃহৎ ক্ৰীড়া প্ৰতিযোগিতাখন আয়োজন কৰাৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা হৈছিল । যুৱ প্ৰতিভাৰ সন্ধানৰ বাবে আয়োজিত খেলো ইণ্ডিয়া য়ুথ গেমছ স্থগিত ৰখা বিষয়টোৱে খেলুৱৈসকলৰ মনত গভীৰ চাপ পেলাইছে । হাৰিয়ানাৰ এই প্ৰতিযোগিতাখনৰ বাবে দেশৰ ক্ৰীড়া ফেডাৰেচনবোৰে খেলুৱৈৰ বাচনি কৰিও এতিয়া থমকি ৰ’ব লগা হৈছে । সকলোৰে আশা– দেশৰ ক’ভিডজনিত পৰিস্হিতি অনূকুল হলে হাৰিয়ানাৰ এই প্ৰতিযোগিতাখনে প্ৰাণ পাই উঠিব ।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

15 − eight =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Recent Comments