Wednesday, July 6, 2022
HomeNewsমুস্তাক আলী ট্ৰফী; গ্ৰুপৰ শ্ৰেষ্ঠ বংগ দল

মুস্তাক আলী ট্ৰফী; গ্ৰুপৰ শ্ৰেষ্ঠ বংগ দল

অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন

চৈয়দ মুস্তাক আলী ট্ৰফী টি-২০ ক্ৰিকেটৰ বি গ্ৰুপত ১৬ প‌ইণ্টেৰে বংগ‌ই শীৰ্ষ স্হান লাভ কৰাৰ বিপৰীতে সমপৰিমানৰ প‌ইণ্টেৰে কৰ্ণাটকে দ্বিতীয় স্হানত থাকে । গুৱাহাটীৰ নেহৰু ষ্টেডিয়ামত মঙলবাৰে বংগ‌ই ৭ উইকেটত পৰাস্ত কৰে কৰ্ণাটকক । কৰ্ণাটকে ৮ উইকেটত কৰা ১৩৪ ৰাণৰ বিপৰীতে অভিমন্যূ ঈশ্বৰণৰ ৫১ ৰাণৰ সহায়ত বংগ‌ই ১৮ অভাৰত ১৩৮ ৰাণ কৰি বিজয়ী হয় । ইফালে বৰ্ষাপাৰা ক্ৰিকেট ষ্টেডিয়ামত ছত্তিশগড়ে ছাৰ্ভিচেছৰ বিৰুদ্ধে ৩৫ ৰাণত জয়ী হয় । শশাংক চন্দ্ৰকাৰৰ ৬৭ আৰু সঞ্জিত দেশাইৰ ৬২ ৰাণেৰে ছত্তিশগড়ে ৩ উইকেটত কৰা ১৭৬ ৰাণৰ প্ৰত্যুত্তৰত অপেনাৰ ৰাহুল গেহলটৰ ৬৪ ৰাণ সত্ত্বেও ছাৰ্ভিচেছ দলে ১৯.৫ অভাৰত ১৪১ ৰাণতে ইনিংছ সামৰে । বিজয়ী দলৰ শুভম আগৰৱালাই ৫ টা উইকেট দখল কৰে । আন এখন মেচত বৰোদাৰ বিৰুদ্ধে মুম্বাই দলে ৮২ ৰাণত জয়লাভ কৰে । পৃথ্বী শ্বৰ ৮৩ আৰু অধিনায়ক অজিংক্য ৰাহানেৰ ৭১ ৰাণেৰে মুম্বাই দলে ২ উইকেটত কৰা ১৯৩ ৰাণৰ বিপৰীতে বৰোদাই ৯ উইকেটত কৰে মাত্ৰ ১১১ ৰাণ । ইয়াৰ লগে লগে গুৱাহাটীত চৈয়দ মুস্তাক আলী ট্ৰফী টি-২০ ক্ৰিকেট টুৰ্ণামেণ্টৰ সামৰণি পৰিল ।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × 5 =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Archives list

Recent Comments