Thursday, July 7, 2022
HomeNewsবিশিষ্ট ক্রীড়া নিবন্ধকাৰ গহীন সোণোৱালৰ বিয়োগ

বিশিষ্ট ক্রীড়া নিবন্ধকাৰ গহীন সোণোৱালৰ বিয়োগ

অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন

অসমৰ পৰম্পৰাগত তথা থলুৱা খেল-ধেমালিসমূহৰ সংৰক্ষণৰ বাবে দীৰ্ঘদিন ধৰি কাম কৰি অহা ৰাজ্যৰ বিশিষ্ট ক্রীড়া নিবন্ধকাৰ গহীন সোণোৱালৰ বুধবাৰে নিশা পৰলোকপ্ৰাপ্তি ঘটে। ক’ভিড-১৯ ত আক্ৰান্ত হৈ বিয়োগ ঘটে বিশিষ্ট লিখকগৰাকীৰ। ডিব্ৰুগড় জিলাত জন্মলাভ কৰা বিশিষ্ট লেখকগৰাকীৰ বিয়োগত অঞ্চলটোত শোকৰ ছাঁ পৰিছে।

উল্লেখযোগ্য যে গহীন সোনোৱালে অসমৰ থলুৱা তথা পৰম্পৰাগত খেল ধেমালি সম্পৰ্কীয় দুখনকৈ গ্ৰন্থ লিখি উলিয়াইছিল ক্রীড়া সাংবাদিক চিৰঞ্জীৱ শৰ্মাৰ সহযোগত। অলিম্পিয়া প্ৰকাশনে প্ৰকাশ কৰিছিল দুয়োখন গ্ৰন্থ। ইয়াৰ উপৰিও অসমৰ বিভিন্ন বাতৰি কাকতত তেওঁৰ বিভিন্ন খেল-ধেমালি সম্পৰ্কীয় লেখা প্ৰকাশ পাইছিল।

কেৱল ক্রীড়ামূলক প্ৰবন্ধই নহয়, সোনোৱাল সকলৰ কৃষ্টি সংস্কৃতিৰ ওপৰতো বহু তত্বগধুৰ লেখা লিখি উলিয়াইছিল এইগৰাকী নিবন্ধকাৰে। ‘সোনোৱাল সকলৰ বৰ্ণময় কৃষ্টি-সংস্কৃতি’ শীৰ্ষক গ্ৰন্থখন অসমৰ গ্ৰন্থ জগতলৈ তেওঁৰ বিশেষ অৱদান।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × three =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Archives list

Recent Comments