Monday, May 16, 2022
HomeNewsপদুপাৰাত অনুষ্ঠিত প্ৰাইজমানি ফুটবলৰ সফল সামৰণি, ৰেড ডেভিলছ ক্লাব চেম্পিয়ন

পদুপাৰাত অনুষ্ঠিত প্ৰাইজমানি ফুটবলৰ সফল সামৰণি, ৰেড ডেভিলছ ক্লাব চেম্পিয়ন

গোৱালপাৰা জিলাৰ ধুপধৰা থানাৰ অন্তৰ্গত পদুপাৰাৰ হাই স্কুল খেলপথাৰত পি বি চি উদীয়মান যুৱক সংঘৰ সৌজন্যত অনুষ্ঠিত হোৱা অষ্টম বাৰ্ষিক প্ৰাইজমানি ফুটবল খেল প্ৰতিযোগিতাৰ চুড়ান্ত খেলখন বুধবাৰে অনুষ্ঠিত হয় ৰেড ডেভিলছ ফুটবল দল আৰু সাউলিবড়ী ফুটবল দলৰ মাজত।


সাউলিবড়ী ফুটবল দলক পৰাস্ত কৰি চূড়ান্ত বিজয়ীৰ খিতাপ অৰ্জন কৰে ৰেড ডেভিলছ ফুটবল দলে । তীব্ৰ উত্তেজনা পূৰ্ণ খেলখনত নিৰ্ধাৰিত সময়ত ৰেড ডেভিলছ ফুটবল দলে সাউলিবড়ী ফুটবল দলক ১-০ গলৰ ব্যৱধানত পৰাজিত কৰি জয়লাভ কৰে ৰেড ডেভিলছ ফুটবল দলে।প্ৰতিযোগিতাত শ্ৰেষ্ঠ খেলুৱৈৰ সন্মান লাভ কৰে ৰেড ডেভিলছ ফুটবল দলৰ খেলুৱৈ ধবেশ দৈমাৰীয়ে ।

খেলৰ অন্তত অনুষ্ঠিত বঁটা বিতৰণি সভাত মুখ্য অতিথি হিচাপে উপস্থিত থাকে ৩৬ নং দুধনৈ বিধান সভা সমষ্টিৰ বিধায়ক যাদৱ স্বৰ্গীয়াৰীৰ লগতে পদুপাৰা হাইস্কুলৰ প্ৰধান শিক্ষক আবুল হুছেইন, শাহাদত আলী, মহফুৰ ৰহমানকে আদি কৰি বহুকেইজন বিশিষ্ট লোক।বঁটা বিতৰণি সভাত উপস্থিত থাকি বিধায়ক গৰাকীয়ে কয় যে খেল পথাৰখনৰ আন্তঃগাথঁনিৰ বাবে তেওঁ অহা ২০২২-২০২৩ বিত্তীয় বৰ্ষত খেলপথাৰ খনৰ মেৰামতি আৰু দুটা ষ্টীল গল পোষ্ট নিৰ্মানৰ বাবে বিধায়ক গৰাকীৰ নিজৰ পুঁজিৰ পৰা তিনি লাখ টকা আগবঢ়াব ।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 + 1 =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Recent Comments