Monday, July 4, 2022
HomeNewsঅষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে চিৰিজ জয়ৰ অন্যতম নায়ক ঋষভ পন্টৰ অভিলেখ!

অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে চিৰিজ জয়ৰ অন্যতম নায়ক ঋষভ পন্টৰ অভিলেখ!

অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন

গাব্বাত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ দৰ্প চূৰ্ণ কৰি ভাৰতীয় দলৰ ঐতিহাসিক বিজয়ৰ আঁৰত আছিল বহুকেইগৰাকী নৱাগতৰ উল্লেখনীয় অৱদান। ভাৰতৰ বিজয়ৰ এজন অন্যতম নায়ক ঋষভ পন্টে ব্ৰিছবেন টেষ্টত গঢ়িলে এক বিশেষ অভিলেখ।

ব্ৰিছবেন টেষ্টৰ দ্বিতীয় ইনিংছত ১ ৰান সংগ্ৰহ কৰাৰ লগে লগে কেৰিয়াৰৰ এক বিশেষ মাইলৰ খুটি স্পৰ্শ কৰে উইকেটকীপাৰ বেটছমেনজনে। ভাৰতীয় উইকেটকীপাৰ বেটছমেনসকলৰ ভিতৰত দ্ৰুততম ১ হাজাৰ ৰানৰ অভিলেখ গঢ়ে যুৱ ক্ৰিকেটাৰগৰাকীয়ে।

কেৰিয়াৰৰ ১৬ খন টেষ্টৰ ২৭ সংখ্যক ইনিংছত ১০০০ ৰান সম্পূৰ্ণ কৰি ঋষভে এই অভিলেখ গঢ়ে। এই বাটত তেওঁ ধোনিৰ অভিলেখ ভংগ কৰে। ধোনিয়ে ৩২ টা ইনিংছত সম্পূৰ্ণ কৰিছিল ১ হাজাৰ ৰান। ইয়াৰ পূৰ্বে উইকেটকীপাৰ বেটছমেন হিচাপে ফাৰুক ইঞ্জিনিয়াৰে ৩৬টা ইনিংছত ১হাজাৰ ৰাণ সম্পূৰ্ণ কৰিছিল। সেইদৰে ঋদ্বিমান সাহাই ৩৭টা ইনিংছ খেলি সম্পূৰ্ণ কৰিছিল এহাজাৰ ৰাণ।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

8 − six =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Archives list

Recent Comments