Wednesday, July 6, 2022
HomeNewsপুৱ মণ্ডল ৰোল বলত অসমৰ খিতাপ জয়

পুৱ মণ্ডল ৰোল বলত অসমৰ খিতাপ জয়

অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন

গুৱাহাটীত অনুষ্ঠিত প্ৰথম পূব মণ্ডল ছাব জুনিয়ৰ ৰোলবল চেম্পিয়নশ্বিপত অসমৰ ল’ৰা আৰু ছোৱালী দুয়ো দলে চেম্পিয়নৰ সন্মান অৰ্জন কৰিছে । সোমবাৰে সন্ধিয়া ল’ৰাৰ ফাইনেলত অসমে ঝাৰখণ্ডক ২১-৩ গ’লৰ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰে । এই শাখাত অৰুণাচলে বিহাৰ দলক ৬-০ গ’লত পৰাস্ত কৰি তৃতীয় স্হান লাভ কৰে । ছোৱালী শাখাৰ ফাইনেলত অসমে ঝাৰখণ্ডক ১৩-৩ গ’লৰ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰি চেম্পিয়ন হয় । ইফালে মেঘালয়ে অৰুণাচল প্ৰদেশক ৮-৭ গ’লত হৰুৱাই তৃতীয় স্হান অধিকাৰ কৰে ।


১৯-২০ ডিচেম্বৰ অৰ্থাৎ দেও আৰু সোমবাৰে দুদিনীয়াকৈ দিছপুৰৰ স্কেটিং ৰিংকত অনুষ্ঠিত হয় প্ৰথম পূব মণ্ডল ছাব জুনিয়ৰ ৰোলবল চেম্পিয়নশ্বিপ । ইয়াত অংশ গ্ৰহণ কৰে অসমৰ লগতে ঝাৰখণ্ড, বিহাৰ, ছত্তিশগড়, অৰুণাচল, মেঘালয় আদি ৰাজ্যৰ ল’ৰা-ছোৱালী দলে । দেওবাৰে উদ্ধোধনী অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকে ভাৰতীয় ৰোলবল ফেডাৰেচনৰ সাধাৰণ সম্পাদক (পুনেৰ) চেতন ভাণ্ডাৰকাৰ, পিউছ গ্ৰুপৰ পৰিচালন সঞ্চালক ৰমেন চমুৱা, অসম ৰোলবল সন্থাৰ উপ-সভাপতি যোগেশ কলিতা ৰাজ্যিক সম্পাদক ভূমিধৰ বৰ্মনকে ধৰি বহু বিশিষ্ট লোক ।
এই প্ৰতিযোগিতাত পৰ্যবেক্ষক হিচাপে উপস্থিত থাকে ভাৰতীয় ৰোলবল ফেডাৰেচনৰ সাধাৰণ সম্পাদক চেতন ভাণ্ডাৰকাৰ । উল্লেখ যে পুনেৰ নিবাসী ভাণ্ডাৰকাৰ ৰোল বলৰ জন্মলগ্নৰ পৰাই জড়িত । পুনেত ৰাজু দাভাডে নামৰ এজন শাৰীৰিক শিক্ষা নিৰ্দেশকে প্ৰৱৰ্তন কৰিছিল ৰোলবল নামৰ খেলবিধ । ৰোলাৰ স্কেটিঙ, বাস্কেটবল, হেণ্ডবল আৰু থ্ৰ বলৰ সংমিশ্ৰণত গঢ়ি তোলা হৈছিল ৰোল বলক । ২০০৫ চলত পুনেত প্ৰথমবাৰলৈ এইখেল অনুষ্ঠিত হৈছিল । ৰাষ্ট্ৰীয় সম্পাদক চেতন ভাণ্ডাৰকাৰে ৰোলবলৰ জনপ্ৰিয়তা দেশৰ সকলো অঞ্চলতে বৃদ্ধি পোৱা বুলি মন্তব্য কৰে ।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

nine − eight =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Archives list

Recent Comments