Tuesday, July 5, 2022
HomeNewsআই চি চি লৈ শচীনৰ বিশেষ অনুৰোধ

আই চি চি লৈ শচীনৰ বিশেষ অনুৰোধ

অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন

কিম্বদন্তী ক্ৰিকেটাৰ শচীন টেণ্ডুলকাৰে ক্ৰিকেটৰ সৰ্বোচ্চ সন্থা আই চি চি লৈ জনাইছে এটা বিশেষ আহ্বান। সকলো বেটছমেনৰ বাবে হেলমেট পৰিধান কৰাটো বাধ্যতামূলক কৰাৰ আহ্বান জনাইছে তেওঁ। চলিত বৰ্ষৰ আই পি এলৰ এখন মেচত ছানৰাইজাৰ্ছ হায়দৰাবাদৰ বেটছমেন বিজয় শংকৰক ৰান লোৱাৰ সময়ত বলে কৰা আঘাতৰ কথা আঙুলিয়াই দি তেওঁ কয় যে সদ্যহতে আমি যি দেখিলোঁ সেয়া আৰু অধিক গুৰুতৰো হ’ব পাৰিলেহেঁতেন। খেলবিধ আগতকৈ বেগী ঠিকেই হৈছে কিন্তু সেই অনুসৰি সুৰক্ষিত হৈছে জানো? তেওঁ লগতে কয় যে স্পীনাৰেই হওক বা পেচ বলাৰেই হওক বেটছমেনে হেমলেট পিন্ধাটো বাধ্যতামূলক কৰিব লাগে।

উল্লেখযোগ্য যে কিছুমান বেটছমেনে সাধাৰণতে স্পীনাৰৰ বলিঙৰ সময়ত হেমলেট পৰিধান নকৰে। কিন্তু বলৰ আঘাতত খেলুৱৈ ধাৰাশাৰী হোৱাৰ অলেখ উদাহৰণ আছে। অষ্ট্ৰেলিয়াৰ এগৰাকী প্ৰতিভাৱান ক্ৰিকেটাৰ ফিলিপ হিউজে বলাৰৰ বলৰ আঘাতত প্ৰাণ হেৰুৱাব লগাও হৈছিল।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

ten + 1 =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Archives list

Recent Comments