Wednesday, September 28, 2022
HomeNewsএইবাৰ দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ ক্ৰিকেটাৰৰ দেহত ধৰা পৰিল ক'ৰনা ভাইৰাছ

এইবাৰ দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ ক্ৰিকেটাৰৰ দেহত ধৰা পৰিল ক’ৰনা ভাইৰাছ

অলিম্পিয়া বাৰ্তা

এইবাৰ কৰ’না মহামাৰীৰ গ্ৰাসত পৰিছে দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ ক্ৰিকেটো। দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ এগৰাকী ক্ৰিকেটাৰৰ দেহত ধৰা পৰিছে কৰোনা ভাইৰাছৰ অৱস্থিতি।

দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ প্ৰথম শ্ৰেণী ক্ৰিকেট খেলা এইজন ক্ৰিকেটাৰৰ নাম হৈছে চ’ল’ নাকৱেনি। ক্ৰিকেটাৰ গৰাকী কৰোনাৰ অৱস্থিতি ধৰা পৰাৰ আগতেই বহুকেইটা অসুখত ভুগি আছিল।

” যোৱা প্ৰায় ১০ মাহ ধৰি মই জি বি এছ ( Guillan Barre Syndrome)ত ভুগি আছোঁ। কিছু পৰিমানে সুস্থ হৈ উঠিছিলোঁ যদিও তাৰপাছত মই টি বিতো(TB) ভোগো, মোৰ লিভাৰ আৰু কিডনী দুয়োটাই বিকল হৈ পৰিছে। আৰু এতিয়া কৰোনা ভাইৰাছতো পজিটিভ আহিলোঁ। মই বুজি পোৱা নাই, মোৰ লগত এনেকুৱা কিয় হৈ আছে।” নাকৱেনিয়ে টুইটাৰত এনেদৰে দুখ প্ৰকাশ কৰে।

ক’ৰ’না ভাইৰাছৰ দ্বাৰা আক্ৰান্ত হোৱা চ’ল’ নাকৱেনি বিশ্বৰ তৃতীয় গৰাকী ক্ৰিকেটাৰ। ইয়াৰ পূৰ্বে পাকিস্তানৰ জাফৰ চৰফৰাজ আৰু স্কটলেণ্ডৰ মজিদ হক ক’ৰ’নাৰ দ্বাৰা আক্ৰান্ত হৈছিল।

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × 4 =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Recent Comments