Wednesday, July 6, 2022
HomeNewsউগাণ্ডাৰ অলিম্পিক দলৰ খেলুৱৈ নিখোজ!

উগাণ্ডাৰ অলিম্পিক দলৰ খেলুৱৈ নিখোজ!

অলিম্পিয়া প্রতিবেদন

অলিম্পিক আৰম্ভ হোৱাৰ পূৰ্বে পশ্চিম টকিঅ’ৰ এক প্ৰশিক্ষণ শিবিৰৰ পৰা উগাণ্ডাৰ জাতীয় দলৰ এজন সদস্য নিখোজ হৈছে৷ জাপান অলিম্পিক কমিটিৰ তৰফৰ পৰা জানিবলৈ দিয়া মতে উগাণ্ডা দলৰ পৰা এই ক্ষেত্ৰত জানিবলৈ পৰাৰ পিছতে খেলুৱৈজনৰ সন্ধানত অভিযান আৰম্ভ কৰিছে জাপান আৰক্ষীয়ে৷

খেলুৱৈজনৰ নাম জুলিয়াছ ছেকিত’লেকো৷ ২০ বছৰীয়া জুলিয়াছ ছেকিত’লেকো প্ৰাথমিক পৰীক্ষাত তেওঁ উত্তীৰ্ণ নোহোৱাৰ বাবে অলিম্পিক আৰম্ভ হোৱাৰ পূৰ্বে দেশলৈ উভতি যোৱাৰ কথা আছিল৷ কৰণা ভাইৰাছ নিয়ন্ত্ৰণ নোহোৱাৰ অৱস্থাত অলিম্পিক আয়োজনৰ বাবে আগবঢ়াৰ মাজতে বিদেশী খেলুৱৈ এজন হঠাৎ এইদৰে নিখোঁজ হোৱাৰ বাতৰিয়ে অস্বস্তিত পেলাইছে আয়োজক সকলক৷

৯ জনীয়া সদস্যৰ উগাণ্ডাৰ দলটো অলিম্পিকৰ বাবে জাপানলৈ অহা প্ৰথমটো বিদেশী দল৷ ১৯ জুনত দলটো জাপানত ভৰি দিয়াৰ পিছতে তেওঁলোকৰ এজন সদস্যৰ দেহত কৰণা পজিটিভ পোৱাৰ পিছতে দলটো আইশ্ব’লেছনত ৰখা হয়৷

- Advertisment -
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

9 − 7 =

- Advertisment -

Magazine

তেজপুৰ ক্লাব বেডমিণ্টনত ঢলা শদিয়া ক্লাব চেম্পিয়ন; ত্ৰিভায়ান ৰাজ...

0
অলিম্পিয়া প্ৰতিবেদন সোমবাৰে বিজিত শইকীয়া সোঁৱৰণী ইনড'ৰ ষ্টেডিয়ামত সোমবাৰে তেজপুৰ জিলা ক্ৰীড়া সন্থাৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হৈ যায় তাৰিণী ভূঞা সোঁৱৰণী...

Olympia March 2020

0

Olympia January 2020

0

Most Popular

Archives list

Recent Comments